Segway vybral na své první elektrokolo eMoped C80 během chvíle několik milionů

05.10.2020

Segway vybral na své první elektrokolo eMoped C80 během chvíle několik milionů

Segway začal vybírat na svoje elektrovozítko eMoped C80 v kampani na Indiegogo. Během 12 hodin dokázal získat na jeho další vývoj 3 500 000 korun.

Společnost Segway se rozhodla pustit do výroby dvoustopého elektrického a chytrého vozidla, které je zatím známé pod označením eMoped C80. Vozidlo má šlapky a motor, na první pohled ale vypadá jako moped, a to pořádně nadupaný technologiemi. Vozítko váží necelých 55 kilogramů, včetně baterie, kterou lze pohodlně vyjmout díky držadlu. Dosahuje maximální rychlosti 32 kilometrů v hodině, na jedno nabití vás doveze nejvíce 85 kilometrů daleko. Je uzpůsobený i pro jízdu v náročných podmínkách díky tlustým gumám. 

Pozornost poutají jeho řidítka. Ta totiž rozhodně neslouží jen k zatáčení, ale jsou součástí inteligentního systému RideyGo! V řidítkách je zabudovaný LED disk, který dokáže nabývat různých barev a díky tomu upozorňuje napříkald oranžovou barvou na to, že je vozidlo nastartované, zelenou, že je připravené k odjezdu, červená barva signalizuje nějakou chybu, blikání zelené a oranžové, že je aktivována funkce na ochranu před zcizením. Řidítka také umožní vybrat si rychlost, kterou chce uživatel jet. 

Moped má další senzory ukryté pod sedadlem, takže se po třech sekundách automaticky uzamkne, pokud z něj někdo sesedne. Moped lze sledovat nejenom díky souřadnicím GPS, ale i dalším pomocníky na určení polohy jako například díky Wifi. Zaktivuje se díky stlačení tlačítka a aplikaci v mobilním telefonu. ¨Cena v předprodeji začínala již na 43 000 korunách, první dodávky by měly odstartovat již v listopadu. 

PŘEDPLATNÉ