Sdílená elektrokola Lime nově v anglickém Milton Keynes

7. 12. 2018

Sdílená elektrokola Lime nově v anglickém Milton Keynes

Poté, co svými elektrickými koloběžkami doslova zahltil největší evropská města, se nyní kalifornský startup Lime hodlá více zaměřit na elektrokola a jejich sdílení. Po úspěchu pilotních projektů v německém Frankfurtu a švýcarském Curychu se zelená elektrokola pomalu, ale jistě rozšiřují také do dalších evropských lokalit. Dočkáme se i v Praze?


Zatímco v našem hlavním městě si na zelené elektrické koloběžky pomalu začínáme zvykat, v řadě jiných evropských metropolí se již staly běžnou součástí každodenního života. Možná právě proto nyní kalifornská společnost Lime přeřazuje na vyšší rychlostní stupeň a kromě sdílení elektrických koloběžek čím dál častěji koketuje také se sdílením jízdních kol a elektrokol. Po úspěchu pilotních projektů v německém Frankfurtu a švýcarském Curychu se elektrokola Lime pomalu, ale jistě rozšiřují také do dalších evropských lokalit.

Dalším místem, kde se na zelených elektrokolech můžeme svézt, je anglické město Milton Keynes nacházející na jihovýchodě Spojeného království v hrabství Buckinghamshire. Na obyvatele zde čeká padesát nových elektrokol s možností zdvojnásobení kapacity v horizontu několika příštích měsíců. Neoficiální zprávy pak hovoří o tom, že právě z Milton Keynes by se elektrokola měla brzy rozšířit nejen do dalších britských měst, ale rovnou do celé kontinentální Evropy. Přednost podle všeho dostanou ta města, která legislativně omezují provoz elektrických koloběžek, a tudíž jsou pro Lime listem prozatím zcela nepopsaným.

Elektrokola budou stejně jako elektrické koloběžky volně rozesety v užším centru města s tím, že vyhledat a odemknout je lze pomocí k tomu určené mobilní aplikace. Odemknutí vyjde na celou jednu libru, každý ujetý kilometr je pak zpoplatněn částkou patnáct centů. Průměrná doba jízdy má podle všech předpokladu činit bezmála patnáct minut s průměrnou útratou v přepočtu necelých sto korun českých. O tom, zda se na elektrokola Lime můžeme těšit také v Praze či v jiných tuzemských městech, vedení společnosti prozatím mlčí.

Více na www.li.me.


PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...