Sbírej odpadky, uspořádej brigádu, odmakej něco #prosvůjles

6. 3. 2019

Sbírej odpadky, uspořádej brigádu, odmakej něco #prosvůjles

Jezdíš rád na kole a štvou tě odpadky pohozené v lese? Nás taky, a jak! Připojte se spolu s námi k iniciativě #prosvujles, se kterou přicházejí kluci z party Trailguide. Vezměte věci do svých rukou, zúčastněte se brigády, nebo rovnou uspořádejte svou vlastní. Společně vysbírejme vše, co do lesa nepatří. Pro sebe. Pro nás! Více již sami pořadatelé.


Udržet čistou přírodu je zájmem nás všech bez ohledu na typ kola či MTB projektu! Les je náš únik od reality, relax a obrovská porce zábavy v sedle kola i mimo něj.  Je však často plný odpadků, které život v něm znepříjemňují nám i příštím generacím. Zároveň vnímáme čím dál větší napětí ve společnosti - ať už na straně bikerů nebo veřejnosti. Vznikají vypjaté diskuse v online či offline prostoru a v těch horších případech také nástrahy či překážky na stezkách. Faktem zůstává, že v naprosté většině případů jsme v lese na návštěvě – a lidé mají občas dojem, že jsme neslušní hosté. Pojďme nyní v jejich očích udělat něco překvapivého.

Právě teď jsme spustili na facebooku kampaň #prosvujles, v rámci které vyzýváme české bikery k úklidovým brigádám napříč ČR v prvním dubnovém týdnu. Sami jednu takovou uspořádáme v neděli 7. 4. 2019 a pozveme na ni svou partu. Čistý a bezpečný les je zájmem nás všech. Pokud vám iniciativa #prosvujles dává smysl, sdílejte ji dále a nebo dokonce zorganizujte brigádu vlastní.

Proč kolem toho děláme takové haló, když jde o samozřejmost a většina z nás v lese uklízí nepořádek automaticky? Ona to samozřejmost tak úplně není. Pokud se nás navíc spojí dostatečný počet, můžeme společně ukázat, že české MTB komunitě záleží na kvalitě naší přírody a je ochotna pro to něco udělat.  Věříme, že minimálně u části lidí tak můžeme zlepšit obrázek českých bikerů, přispět tak k udržitelnosti českého MTB a lepším podmínkám v českých lesích.  


Více informací o tom, jak se do projektu zapojit, najdete na facebookové stránce iniciativy Pro svůj les nebo na internetové stránce spolku Trailguide.


PŘEDPLATNÉ