Sacramento spouští systém pro sdílení elektrokol

21.12.2017

Sacramento spouští systém pro sdílení elektrokol

V Kalifornii se chystá spuštění největší systému pro sdílení elektrokol ve Spojených státech. Na devět set elektrokol bude brázdit ulice tamější metropole Sacramenta, velkoměsta, které je včetně své aglomerace útočištěm pro bezmála dva miliony obyvatel. Oficiální zahájení provozu proběhne během jarních měsíců, v létě se pak celý projekt rozjede naplno.

 

Poskytovatelem systému pro sdílení elektrokol je newyorská společnost Social Bicycles, která podobné projekty realizovala nejen ve svém domovském městě, ale také ve Washingtonu, San Francisku a New Orleansu. Zatímco v předchozích případech šlo o systémy čítající maximálně pět set strojů, v Sacramentu se tento počet rozroste o další čtyři stovky až na konečných devět set elektrokol. Půjde tak o největší projekt svého druhu ve Spojených státech a dost možná také v celé Severní a Jižní Americe.

Elektrokola budou k dispozici na různých místech města a také na několika centrálních stanicích, kde bude realizováno jejich dobíjení. Elektrokola bude možné odstavit prakticky kdekoliv v rámci vymezené zóny použití, vrácení na centrální stanici a připojení k nabíječce však bude odměněno bonusovým kreditem na příští výpůjčku. Takové opatření má zabránit tomu, aby se na periferiích města hromadila kola s vybitým akumulátory. Celý systém bude obhospodařovat přehledná aplikace dostupná pro všechny stávající mobilní platformy. Více na www.socialbicycles.com.

 

PŘEDPLATNÉ