S větrem o závod s novým Wilier Cento1 Hybrid

22. 5. 2018

S větrem o závod s novým Wilier Cento1 Hybrid

A je tu další. Další silniční elektrokolo na obzoru. Nese označení Cento1 Hybrid, pochází z nabídky slavné italské značky Wilier a s hmotností těsně pod dvanáct kilogramů patří k nejlehčím elektrokolům ve své kategorii. A co víc, s výkonným nábojovým elektromotorem vás snadno vyveze až na vrchol těch nejprudších alpských stoupání.


Itálie je země silniční cyklistice zaslíbená a jak se zdá, ani nástup silničních elektrokol na tom pranic nezmění. Po Bianchi a Pinarellu nyní s elektrickým silničním kolem přichází také další slavná značka, v benátské Vicenze sídlící Wilier Triestina. Výrobce s více než staletou historií je proslulý svou vášní pro výkonnostní cyklistiku, a soutěžní geny prostupují všemi jeho současnými modely, elektrický Cento1 Hybrid nevyjímaje.

Wilier jde podobnou cestou jako někteří jeho konkurenti. Základem je i v tomto případě lehký karbonový rám s pevnou vidlicí a geometrií odvozenou od běžných silničních kol kategorie endurance.  O pohon se stará zadní nábojový elektromotor značky Ebikemotion s výkonem 250 wattů, točivým momentem 40 newtonmetrů a maximální rychlostí dopomoci 25 kilometrů za hodinu. Motor je vklíněný mezi kazetou a brzdovým kotoučem zcela ušetřen zvídavým pohledům kolemjdoucích.

Stejně nenápadná je také baterie, která našla své místo uvnitř rámu. S kapacitou 250 watthodin jsou její rozměry natolik kompaktní, že byste ji v útrobách spodní rámové trubky snad ani nehledali. Tím jediným, co vás prozradí, tak zůstává ovladač jízdních režimů integrovaný do horní rámové trubky. Pohonný systém můžete ovládat buď tímto ovladačem, nebo bezdrátově pomocí mobilní aplikace nainstalované přímo ve vašem smartphonu.

Novinka bude dostupná v jednom jediném provedení s mechanickou sadou a hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano Ultegra, zapletenými koly Miche Race Axy, sedlem Selle Italia X1 a doplňky FSA Omega. Hmotnost takto osazeného elektrokola se pohybuje pod hranicí 12 kilogramů, konkrétně hovoříme o hodnotě 11.9 kilogramu bez pedálů. Dodejme, že motor spolu s baterií a ovladačem váží velmi zajímavých 3.7 kilogramu. Doporučená prodejní cena byla výrobcem stanovena na půlkulatých 4 500 Euro.

Více informací hledejte na stránkách výrobce www.wilier.com nebo se obraťte na českého dovozce www.wilier.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ