S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

Na první pohled jde o obyčejné městské elektrokolo. S hliníkovým rámem, karbonovou vidlicí, kotoučovými brzdami, řemenovým pohonem, integrovanou baterií a silným středovým elektromotorem nebudí žádnou zvláštní pozornost. Tím nejdůležitějším je v tomto případě to, co zůstává lidskému oku skryto v husté změti jedniček a nul. Městské elektrokolo, se kterým nyní přichází francouzský startup iweech, využívá pokročilý systém umělé inteligence, díky němuž dojedete vždy přesně tam, kam jste si naplánovali.

Díky využití umělé inteligence si iweech z každé vyjížďky odváží nové a nové informace, které ihned vyhodnocuje a ukládá do své paměti pro další upotřebení. V zásadě platí, že čím častěji jezdíte, tím více se na svůj stroj můžete spolehnout. Po zadání cíle vaší cesty nemusíte o ničem přemýšlet a jednoduše šlapete podle předem vypočítaného scénáře. Nehledě na to, kolik energie vám v baterii zbývá, systém automaticky přizpůsobí míru asistence tak, abyste nezůstali trčet na suchu a do cíle dorazili bezpečně a v co možná největší pohodě.

Kromě inteligentního jízdního režimu máte na výběr také několik dalších možností přesně podle vaší nálady. Pokud máte v baterii dostatek energie, můžete se nechat hýčkat přebytkem výkonu, pokud si chcete dát do těla, jednoduše zvolíte režim sportovní. O nic dalšího se nemusíte starat, řídící jednotka dávkuje výkon zcela automaticky, a vy si tak jízdu můžete konečně užít na sto procent. Bezúdržbové jsou také další komponenty elektrokola, ať už hovoříme o silných hydraulických brzdách, nebo o spolehlivém řemenovém pohonu.

Tvůrci elektrokolo představili na crowdfundungovém server Kickstarter.com. Jedny z prvních strojů mohou zájemci získat za cenu již od 2000 euro.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one