S SKS Bike Liquids bude údržba vašeho e-biku hračkou

16. 4. 2018

S SKS Bike Liquids bude údržba vašeho e-biku hračkou

Německá značka SKS Germany je mezi cyklisty známá svou širokou nabídkou příslušenství pro horská i silniční kola. Ať už je řeč o nářadí, hustilkách, blatnících, či světlech, u specialistů z westfálského Sundernu najdete vše, co byste při svých výpravách mohli potřebovat. Novinkou v nabídce je pak sada produktů pro údržbu a servis, kterou si dnes představíme podrobněji.

 

Produkty nové řady SKS Bike Liquids jsou určeny k pravidelné údržbě jízdních kol všech typů a značek. Jak správně podotýkají zástupci značky, jen dokonale připravenému kolu můžete v terénu skutečně důvěřovat. Díky správné péči se budete moc věnovat jen a pouze jízdě samotné, a ne donekonečna řešit, kde co skřípe v povrzává.

Prvním krokem k dokonale připravenému kolu je jeho očista od bláta, zbytků olejů a maziv a dalších nečistot. K tomuto účelu dokonale poslouží čistící přípravek Wash your bike (750 ml / 349 Kč) vhodný na hliníkové, ocelové a dokonce i karbonové rámy. Složení přípravku je nekompromisní vůči nečistotám včetně mastnoty, zároveň je biologicky odbouratelné a šetrné k laku i těsněním.

Po umytí přichází na řadu konzervátor ve spreji Save your frame (100 ml / 209 Kč), který na povrchu rámu vytvoří ochranný film odpuzující vodu a nečistoty. Použít jej můžete na všechny druhy materiálů, vhodný je jak na lesklé, tak i matné povrchy. Zvýšenou péči si kromě rámu zaslouží také další komponenty. K tomuto účelu můžete využít voděodolné mazivo Tune your parts (100 ml / 209 Kč) s teflonovou příměsí, jenž zabraňuje vzniku koroze a snižuje opotřebení většiny důležitých komponentů.Kapitola sama pro sebe je pak údržba řetězu. Vysoce účinný olej Lube your chain (75 ml / 349 Kč) byl vyvinut ve spolupráci s německým automobilovým průmyslem a jako takový vyniká svými antikorozními vlastnostmi. Během aplikace na povrchu řetězu vytváří ochranný teflonový film, který snižuje kovové tření a zvyšuje tím životnost nejen samotného řetězu, ale i celé převodové soustavy. Součástí balení je také praktický aplikátor, který se stará o dokonalé promazání každého jednotlivého článku. Olej díky tomu zůstává pouze tam, kde ho doopravdy chcete mít.

Poslední novinkou, o které se dnes zmíníme, je bezdušový tmel Seal your tire (125 ml / 209 Kč) sloužící pro dokonalé utěsněné bezdušových plášťů a zacelení všech případných defektů. Jedno balení vystačí na instalaci dvou bezdušových plášťů běžné šířky, příznivci opravdu širokých pneumatik pak budou muset použít balení dvě.

Více informací o nových produktech značky SKS Germany najdete na internetových stránkách českého dovozce www.sks-germany.cz.

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...