S novým Cannondale Quick Neo za sportem i prací

21. 11. 2018

S novým Cannondale Quick Neo za sportem i prací

Americký výrobce jízdních kol Cannondale představil novou generaci sportovního elektrokola Quick Neo. Novinka bude k mání ve dvou různých variantách, vždy se stejnou technikou pod kapotou. Zatímco model s označením Quick Neo nabídne ryze sportovní jízdní zážitky, Quick Neo EQ je zaměřený především na cestování a každodenní dojíždění.


Jak je na první pohled jasně patrné, oba stroje vycházejí ze stejného základu. Je jím hliníkový rám SmartForm C1 Alloy opatřený pružnými prvky Save, pevnou zadní osou a moderním Flat Mount úchytem zadní kotoučové brzdy. Rám doplňuje přední karbonová vidlice BallisTec Carbon s tapered sloupkem řízení a pevnou rychloupínací osou. Modely Quick Neo a Quick Neo EQ sdílejí také stejný typ pohonné jednotky. Konkrétně hovoříme o středovém elektromotoru Bosch Active Line Plus s výkonem 250 wattů a točivým momentem 50 newtonmetrů. Baterie Bosch Power Tube je v obou případech vestavěná do spodní trubky rámu a její kapacita činí zcela dostatečných 500 watthodin.

Hlavní rozdíl mezi oběma elektrokoly spočívá v osazení a doplňkové výbavě. Zatímco sportovní Quick Neo přijíždí s devítirychlostní sadou Shimano Alivio a univerzálními plášti Schwalbe G-One Performance Allround, trekingový Quick Neo EQ nabízí desetirychlostní sadu Shimano Deore a pohodlné bezdušové pláště WTB Exposure TCS. Další podstatný rozdíl tkví v doplňkové výbavě. Oproti svému ryze sportovně zaměřenému sourozenci nabídne Quick Neo EQ široké blatníky, pevný zadní nosič a přední a zadní osvětlení prémiové značky Supernova. Jízda na dlouhé vzdálenosti i každodenní dojíždění do zaměstnání je díky těmto maličkostem zase o malý kousek příjemnější.

Cannondale Quick Neo pořídíte za 76 999 korun, lépe vybavený Quick Neo EQ pak za 89 999 korun. Více informací naleznete na internetových stránkách tuzemského dovozce na adrese www.cannondalebikes.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ