S městskými elektrokoly 2R E-Bikes do ulic i na výlet

3. 5. 2018

S městskými elektrokoly 2R E-Bikes do ulic i na výlet

Nabídka městských a trekingových elektrokol se na evropském trhu utěšeně rozrůstá. Rovnou se dvěma atraktivními modely přichází další z nových tváří, holandští 2R E-Bikes, značka, za kterou stojí dva cyklističtí závisláci Rob Beset a Rolf Singenberger. Kouzlo tkví ve spojení špičkového designu a nejmodernějších technologií.

 

Rob a Rolf jsou samozřejmě nejen cyklističtí nadšenci, ale především naprostí profesionálové v oboru. Svou vlastní značku se proto rozhodli profilovat trochu jinak, než bývá obvyklé. Ačkoliv se budeme zabývat městskými elektrokoly, nudu a šeď rozhodně očekávat nelze. Zakladatelé své značce vtiskli moderní design a vybavili ji těmi nejmodernějšími technologiemi.

Společným prvkem obou dosud představených modelů je lehký a současně pevný hliníkový rám s karbonovou přední vidlicí. Rám se může pochlubit kónickou hlavovou partií, vnitřním vedením bovdenů, posuvnými zadními patkami, integrovanou sedlovou objímkou a moderním flat mount úchytem přední i zadní kotoučové brzdy. Samozřejmostí jsou pevné osy nábojů, a to jak vpředu, tak i vzadu. Za součást rámu můžeme považovat také hliníkové blatníky s integrovaným nosičem nebo přední a zadní osvětlení.

XD02

Hlavní rozdíl mezi oběma modely tkví v pohonné jednotky a z ní vyplývajícího způsobu využití. Níže postavený model XD02 je vybavený zádním nábojovým motorem Ebikemotion s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem čtyřicet newtonmetrů. V rámu zůstává ukrytá baterie téže značky s kapacitou dvě stě padesát wattů a dojezdem až pětasedmdesát kilometrů na jedno nabití. Pohonné ústrojí dotváří dvourychlostní kliky Kappstein Doppio a převodový řemen Gates Carbon Drive. Vzhledem k poměrně skromnému počtu převodů se model XD02 hodí především pro jízdu ve městě bez prudších stoupání. Mile překvapí celková hmotnost, která se pohybuje okolo šestnácti kilogramů.

FS10

Vrcholný model, městské elektrokolo nesoucí označení FS10, oproti tomu spoléhá na středový motor Fazua Evation s dvěma sty padesáti watty výkonu a čtyřiceti newtonmetry točivého momentu. Na  elektromotor a převodovku navazuje integrovaná baterie s kapacitou dvě stě padesát wattů a dojezdem až pětasedmdesát kilometrů na jedno nabití. Ani o převody tentokrát není nouze, na míru vyrobené hliníkové kliky doplňuje desetirychlostní přehazovačka a kazety řady Shimano Deore. S FS10 se tak můžete vydat nejen do města, ale třeba i na odpolední či víkendový výlet do přírody. S hmotností těsně pod sedmnáct a půl kilogramu nebude problém ani jedno ani druhé.

Další informace

Oba modely lze ovládat pomocí zdarma dostupné mobilní aplikace s mnoha funkcemi a možnostmi. Nastavit můžete veškeré aspekty pohonného systému, samozřejmostí je možnost trackování i satelitní navigace. Závěrem zmiňme doporučenou prodejní cenu, která v prvém případě činí 3999 euro, ve druhém pak 4999 euro. Více na www.2r-ebikes.com.

 

gallery

PŘEDPLATNÉ