Roselandia - další ebike, na který se vybírá na Kickstarteru

31.01.2020

Roselandia - další ebike, na který se vybírá na Kickstarteru

Na serveru Kickstarter lze v současné době přispět na výrobu zbrusu nového elektrokola Roselandia. Kolo od portlandské firmy Rose City Recumbent Cycles se vyznačuje ergonomickým a nízkým sedadlem, takže je ideální do městského provozu.

Bike lze nastavit podle jezdcovy výšky, takže se velmi příjemně řídí. Díky nízkému posedu není problém kolo zastavit a chvíli stát, například na křižovatce, takže se s ním bude velmi pohodlně jezdit po městě. Kolo by se mělo vyrábět v několika barvách a jeho osobitý design nám může připomínat staré dobré Esky. Jeho rám je vyrobený z hliníku, takže je hladký a přitom odolný i po letech jízdy. Dojezd na jedno nabití se pohybuje od 40 do 90 kilometrů. Rozptyl těchto hodnot závisí na váze jezdce, terénu, nebo teplotě. 

Sedadlo je ergonomicky tvarované, takže by mělo umožňovat velmi pohodlný posez, aniž by vám hrozilo otlačené pozadí. Ebike váží včetně baterie 22 kilogramů. Prototyp kola jeho tvůrci testovali 24 měsíců, takže se jedná o hotový produkt, který se už nebude nijak zkoušet, ale měl by jít rovnou do výroby. Výroba by se mohla zahájit maximálně do devíti měsíců, firma má už dopředu domluvené dodavatele. Kolo by se mělo prodávat za 88 600 korun, pokud přispějete dopředu, získáte ho za 72 000 korun. Datum pravděpodobné dodávky je letošní prosinec. 

gallery  

PŘEDPLATNÉ