Rakouské KTM chystá novou továrnu za více než deset milionů euro

21. 6. 2018

Rakouské KTM chystá novou továrnu za více než deset milionů euro

KTM, největší rakouský producent jízdních kol, reaguje na překotný rozvoj elektrokol stavbou nové výrobní haly v hornorakouském Mattighofenu, tedy jen co by kamenem dohodil od stávajícího ředitelství značky. Moderní budova, jež má přinést přibližně pět tisíc čtverečných metrů nových výrobních ploch, přijde investora na více než deset milionů euro.


Oznámení o stavbě nových výrobních prostor přichází ani ne týden po velkých změnách v nejužším vedení značky. Dlouholetý výkonný ředitel Franz Leingartner míří na zasloužený odpočinek a stáhnout se z vedení společnosti hodlá také její současný majitel Carol Urkauf-Chen. Stavba nové haly tak bude ležet na bedrech nového vedení, které reprezentují Johanna Urkauf a Stefan Limbrunner.

Nová výrobní hala se začne stavět v polovině července a samotnému položení základního kamene bude předcházet demolice stávající, již bezmála pětačtyřicet let staré budovy. Hotovo by mělo být do deseti měsíců, tedy přibližně na jaře příštího roku. Podle Stefana Limbrunnera je hlavním důvodem takto rozsáhlé investice především masivní rozvoj elektrokol.

„Elektrokola dnes tvoří šedesát procent prodejů značky, přičemž objem výroby vzrostl z šestašedesáti tisíc kol v roce loňském až na osmaosmdesát tisíc kol v roce letošním. Výhled na příští rok pak hovoří o více než sto deseti tisících vyrobených kolech a elektrokolech. Rozhodnutí vybudovat nové, velkorysejší výrobní prostory je z tohoto pohledu více než logické,“ vysvětluje Limbrunner.


PŘEDPLATNÉ