První skládačka, co ujede sto kilometrů

15.06.2020

První skládačka, co ujede sto kilometrů

Model FIIDO D11 snadno složíte třeba do kufru auta, přitom umožňuje najet na jedno nabití baterie až sto kilometrů. Mile vás překvapí také cenou, v předprodeji si ho lze pořídit opravdu levně.

Kolo disponuje ultra lehkým rámem, takže jeho výsledná váha činí pouhých 12,9 kilometrů. Jedná se o typické městské kolo, které umožňuje snadné vysedávání, čekání na semaforu a rychlé rozjetí. Za svůj design kolo obdrželo cenu Red-Dot. Kolo je vybaveno motorem o výkonu 250 Wattů, baterie, která je ukrytá v rámu, má kapacitu 410 Wh. V tzv. eko módu umožňuje dojezd až 100 kilometrů. Nabití baterie trvá 2 a půl hodiny. Kolo umožňuje tři úrovně podpory. Dále kolo disponuje sedmistupňovou převodovkou Shimano, vestěvěnými LED světly, diskovými brzdami 

Sbalit kolo trvá pouhých pět sekund. Blatníky nejsou součástí dodávky kola. Kolo zatím není ve volném prodeji, ale vybírá se na něj prostřednictvím serveru Indiegogo. Konečná cena kola by měla činit 30 400 korun, pokud na něj ale přispějete dopředu, budete homít už za 18 763 korun.

https://www.fiidoebike.com/

gallery  

PŘEDPLATNÉ