První mistrovství e-biků u nás vyhráli Filip Rydval a Tereza Neumanová

27.07.2020

První mistrovství e-biků u nás vyhráli Filip Rydval a Tereza Neumanová

O víkendu se na Dolní Moravě jel historicky první ročník mistrovství České republiky elektrokol. Zvítězili s velkým náskokem jezdci ze stáje Česká spořitelna - Accolade.

Soutěž se jela po náročném terénu na sjezdovce. I v kategorii elektrokol šlo o špičkové sportovní výkony, což šéfredaktor časopisu Electric Bike Action komentoval: "Bylo nesmírně zajímavé sledovat závodní pole elitních bikerů, kteří při těžkých cross-country závodech jedou v rámci čelní skupiny těch nejlepších srovnatelně. Zde se velmi rychle udělaly překvapivě velké rozestupy. A jako čtvrtá celkově dojela první žena, která by na normálním kole neměla šanci předjet tyto technicky silné závodníky (anebo s nimi jezdit ve skupině několik kol). Tito muži na e-biku dojeli tentokrát až za ní, respektive měli problém ji předjet a udělat si náskok. Byla to kombinace nízké tělesné hmotnosti, efektivního šlapání a přenosu síly přes motor na zadní kolo. Byla to tak těžká trať, na které by ani čip nepomohl, protože výjezdy byly extrémně prudké a sjezdy technické a potom zase tak rychlé, že čipem by to už nešlo více akcelerovat."

V rámci soutěže se jela také otevřená kategorie Hobby, ve které zvítězil Roman Kroček z týmu Topkolo E-bike Team. V této kategorii jel také legandární český hokejový brankář Dominik Hašek, který se velmi divil, když ho jezdci ostatních týmů předjeli o kolo. Závod nedokončil, přesto byl spokojený. 

PŘEDPLATNÉ