První elektrokolo ze dřeva

26.07.2019

První elektrokolo ze dřeva

Dovedete si představit elektrokolo, které je vyrobené ze dřeva? Právě takové sestrojil Alois Arnhofer z Německa, osadil ho motorem Bosch a na výrobu jeho konstrukce použil ušlechtilé mahagonové dřevo.

Alois Arnhofer se stavbou dřevěných kol zabývá už léta, nyní se ale rozhodl vyrobit kolo s elektrickým pohonem a podařilo se. Průměr kol prototypu činí 29 palců, kolo pohání motor Bosch CX, který je plně integrovaný do rámu kola, a baterie PowerTube 625. Mahagonové kolo váží 24,5 kilogramu. Jako přehazovačka slouží Shimano SLX 11 S 11-46 Sunrace, brzdy Shimano SLX VR/180 HR/203, kola DT Swiss 29 Zoll 1900 Spline, sedlovka XLC, vidlice je od RST. Dřevěná jsou i řídítka od Velo Spring. 

Jak informoval server www.ebike-news.de, cena kola by se měla pohybovat kolem 15 000 EUR, kolo by měl jeho výrobce představit na veletrhu Eurobike ve Friedrichshafenu v září. Zatím jde stále o výrobu jednotlivých kusů, nikoliv o sériovou výrobu. Výhodou kola je jeho velká stabilita, dále to, že jde o přírodní produkt. Nejde o první výrobek tohoto stavitele, od roku 2017 vyrábí dřevěné kolo Zebra, které disponuje středovým pohonem Pendix. 

gallery

PŘEDPLATNÉ