První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

08.01.2019

První elektrokolo s hlasovým asistentem míří do prodeje

Moderní technologie postupně pronikají do všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani dnes tolik oblíbená elektrokola. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas byl dnes oficiálně představen Cybic eLegend, první elektrokolo se zabudovanou funkcí palubního hlasového asistenta Amazon Alexa. Na trh s ním exkluzivně přijde známý britský řetězec Halfords.


Amazon Alexa, inteligentní hlasový asistent, jenž postupně našel své místo nejen na mobilních zařízeních, ale také v automobilech či chytrých domácnostech, míří díky prozatím nepříliš známé značce Cybic také do světa cyklistiky a sportu obecně. Prvním elektrokolem, který tohoto palubního asistente bude využívat, se stane stroj s označením Cybic eLegend, který bude dostupný exkluzivně v prodejnách britského řetězce Halfords.

Cybic eLegend je futuristicky vyhlížející elektrokolo s karbonovým rámem, středovým pohonem a pokročilým ovládacím systémem, který zahrnuje již několikrát zmíněný systém hlasové asistence. Premiéru si tento nevšední stroj odbude již tento týden na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky  Consumer Electronics Show v americkém Las Vegas. V čem je systém Amazon Alexa tak zajímavý a co by nám, elektrocyklistům mohl přinést?

První věcí, kterou si všimnete na první pohled, je absence veškerých ovládacích tlačítek. Veškerá nastavení provedete přes rozměrný dotykový displej a při jízdě samotné už kolo ovládáte jen a pouze hlasem. Krom pohodlí s sebou takový systém ovládání přináší také více bezpečí, neboť se můžete věnovat pouze jízdě a ničemu jinému. Svým hlasem můžete ovládat nejen pohonný systém kola, ale také navigaci  či zábavní systém.

Zpoza řídítek můžete diktovat zprávy, posílat emaily, vytvářet nákupní seznamy nebo dokonce objednat jídlo či zarezervovat stůl ve vaší oblíbené restauraci. Fantazii se v tomto směru meze nekladou. K bezpečnostním funkcím patří například alarm, automatický zámek či možnost vystopování kola v případě krádeže. Součástí ovládací systému je sim karta s neomezeným datovým tarifem předplaceným na dobu tří let.

Cybic eLegend bude k dostání výhradně v obchodech řetězce Hafords. První elektrokola se ke svým majitelům dostanou v létě tohoto roku. Více na www.halfords.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ