Přichází třetí generace městského elektrokola Leaos Pure

24.04.2018

Přichází třetí generace městského elektrokola Leaos Pure

Nabídka městských elektrokol je dnes opravdu mimořádně široká. Mezi na první pohled obyčejnými elektrokoly, jejichž jediným úkolem je dojet od domu do práce a zpět, je však stále možné nalézt několik opravdových originálů, za kterými se na ulici každý otočí. Jedním takovým je karbonový Leaos Pure.


Leaos Pure není žádnou horkou novinkou, ba naopak, na trhu se pohybuje  již nějaký ten pátek. Ve své třetí generaci, ta se začíná prodávat právě v těchto dnech, však prošel mnoha podstatnými změnami, které jej posouvají hned o několik tříd výš. Z obyčejného městského elektrokola tu rázem máme karbonový superstroj prošpikovaný mnoha moderními prvky.

Karbonový rám doplněný pevnou vidlicí ze stejného materiálu zaujme v prvé řadě velmi nízkým nástupem. Díky němu se za řídítka mohou usadit muži i ženy bez ohledu na věk či fyzickou výkonnost. S jízdou pomůže bezchybně vestavěný elektromotor značky Brose s plně integrovanou baterií. Motor pracuje s výkonem 250 wattů a točivým momentem 90 newtonmetrů, baterie má kapacitu kulatých 500 watthodin. Pure si můžete pořídit jako klasické elektrokolo s maximální rychlostí 25 kilometrů za hodinu nebo jako rychlý speed pedelec. Maximální rychlost v takovém případě olizuje magickou pětačtyřicítku.

Výkon elektromotoru je na zadní kolo přenášen pomocí bezúdržbového řemene Gates Carbon Drive, změnu převodů obstarává zadní převodovka NuVinci s možností automatického řazení. Bezpečnost zaručují hydraulické kotoučové brzdy se 180mm kotouči vpředu i vzadu, pohodlí pak široké balónovité pneumatiky zapletené na 27.5“ hliníkových ráfcích. Pokud byste si nevystačili s pevnou přední vidlicí, na přání je možné dodat také vidlici odpruženou. Za blatníky, nosič či osvětlení naopak připlácet nemusíte, vše je součástí bohaté základní výbavy.

Leaos Pure je dostupný v jedné jediné univerzální velikosti, a to v leskle černém či perleťově bílém barevném provedení. Cena klasického elektrokola činí 4 790 euro, za speed pedelec si připlatíte dalších 230 euro. Odpružená vidlice, o které jsme se zmiňovali výše, je pak k mání za příplatek 250 euro. Hmotnost elektrokola v základním provedení činí rovných 22 kilogramů. Více na www.leaos.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ