PRE rozšiřuje síť dobíjecích stanic

12.01.2021

PRE rozšiřuje síť dobíjecích stanic

V současnosti má síť PREpoint již 122 veřejných dobíjecích stanic, z nichž 36 je vysoce výkonných DC stanic a 86 standardních AC stanic. Dobíjecí stanice PREpoint se nacházejí především v Praze a postupně přibývají na celém území České republiky.

„Po téměř dekádě působení na trhu elektromobility se nám podařilo nastavit tempo  růstu tak, že s každým rokem zdvojnásobíme celkový počet dobíjecích stanic. Jen v  minulém roce 2020 v síti PREpoint přibylo 65 veřejných dobíjecích stanic, z nichž  20 stanic bylo vysoce výkonných DC stanic a 45 standardních AC stanic. A v tomto  tempu chceme pokračovat i nadále,“ dodává Vojtěch Fried, manažer PREmobility. 

Již od února 2021 budou moci zákazníci plně využít pro dobíjení novou moderní  mobilní aplikaci PREcharge. Tato aplikace je výsledkem strategického partnerství  mezi Pražskou energetikou a společností SMATRICS, která je největším  provozovatele veřejných dobíjecích stanic v Rakousku a má své nemalé zastoupení  také v Německu, Polsku a na Slovensku. S rozvojem sítě dobíjecích stanic PREpoint a se zaváděním nových služeb přichází také potřeba aktualizovat ceník. Stávající ceny za dobíjení byly naposledy upraveny  v roce 2016. PRE rovněž reaguje na potřebu zohlednit, jaké dobíjecí stanice  zákazník preferuje a jak dlouhý čas u stanice stráví. Pražská energetika nově  ustupuje od čtvrtletního paušálního poplatku.  

Nový ceník platí od 1. 4. 2021. Do 31. 1. 2021 bude dobíjení na stanicích PREpoint  zcela ZDARMA. V období nasazení aplikace PREcharge od 1. 2. 2021 do 1. 4. 2021  zaplatí registrovaný zákazník PRE (ten, který vlastní kartu nebo dobíjecí čip  PREpoint) pouze stávající paušální měsíční poplatek. Pro neregistrované zákazníky  budou stanice v tomto období fungovat zcela standardně - stačí načíst QR kód a  zaplatit zvolenou dobu dobíjení pomocí platební brány.

PŘEDPLATNÉ