Praha chce další depa pro kurýry na elektrokolech

27.04.2021

Praha chce další depa pro kurýry na elektrokolech

Depo nákladních elektrokol v Praze se osvědčilo a projekt se bude dále rozšiřovat. Od listopadu hlásí 30 000 zásilek, 13 000 najetých kilometrů a a nové depo u Anděla.

Takové je skóre půlročního fungování cyklodepa na Těšnově. Potvrdil se předpoklad radnice: "Je to důležitý projekt, má smysl pokračovat a dál ho rozvíjet. Proto připravujeme nové depo, které umístíme k Andělu. Pokud vše půjde, jak má, do konce letních prázdnin začne fungovat. Naše dosavadní zkušenosti v Praze ukazují, že dochází k zefektivnění logistiky a balíky dorazí k zákazníkům vždy z co nejkratší vzdálenosti, bez emisí, zbytečného hluku a to se počítá. Nákupní chování se neustále mění a v posledním roce je tento proces ještě rychlejší," uvádí městský radní Adam Sheinherr.
Depo se osvědčilo coby ideální prostředek pro přepravu zásilek v městském centru a nákladní elektrokola ulevují stále ucpaným silnicím: "Čím dál více lidí si objednává online domů a to vytváří výzvu pro města a logistiku v nich. Nejde všechno rozvážet dodávkami. Zabírají místo na silnicích, chodnících a vytváří zbytečné emise. Spolupracujeme s největšími hráči na trhu, kteří říkají, že kdyby nebylo depo na Florenci, vytvořili by si své. A to je skvělá zpráva. Dali jsme do pohybu sněhovou kouli moderní logistiky v Praze a spolupráci budeme nadále prohlubovat. Rozhodně nekončíme - naší vizí je komplexní systém. Čím víc dep budeme mít, tím lépe to bude fungovat." 
PŘEDPLATNÉ