Pořadatelé Giro d'Italia představili etapový závod Giro E

4. 5. 2018

Pořadatelé Giro d'Italia představili etapový závod Giro E

Společnost RCC Sport, pořadatel slavného etapového podniku Giro d’Italia, přichází s dalším závodním formátem, který potěší především milovníky elektrokol. Do tradičního souboje o růžový dres letos nepřímo zasáhnou také jezdci na silničních elektrokolech, kteří mezi sebou změří síly v rámci vloženého závodu s výmluvným názvem Giro E.

 

K uvedení nového závodního formátu došlo na tiskové konferenci na městském okruhu v Římě, kde se shodou okolností právě odehrával premiérový závod elektrické Formule E na italském území. Slavnostního představení závodu se proto kromě cyklisty Teamu Sky Gianni Moscona zúčastnil také bývalý pilot Formule 1 Giancarlo Fisichella. Jak naznačují uveřejněné fotografie, souboj elektrického monopostu s elektrickým silničním kolem na sebe nenechal dlouho čekat.

Etapový závod silničních elektrokol Giro E se bude konat ve stejném termínu jako slavné Giro d’Italia. Zatímco světová elita odstartuje v daleké Izraeli již čtvrtého května, jezdci na elektrokolech se k pelotonu připojí až o čtyři dny později na Sicílii. Následovat bude osmnáct náročných etap s cílem sedmadvacátého května v italském hlavním městě Římě. Jezdci na elektrokolech přitom absolvují naprosto stejnou trasu jako špičkoví závodníci v čele s Christopherem Froomem, Tomem Dumoulinem nebo českými cyklisty Romanem Kreuzigerem, Zdeňkem Štybarem a Janem Hirtem. Na startu se potká celkem pět dvoučlenných týmů, na konkrétní jména si však musíme ještě nějakou chvíli počkat.

Generálními partnery závodu jsou italský elektrárenský kolos Enel a švýcarský producent luxusních hodinek Tag Heuer. Dalším neméně důležitým sponzorem je italské Pinarello, známý to výrobce převážně silničních kol, který celému pelotonu dodá karbonová silniční elektrokola Pinarello Nytro. Další informací hledejte na internetových stránkách závodu www.giroditalia.it.


gallery

PŘEDPLATNÉ