Polovinu sdílených elektrokoloběžek v Bratislavě ukradli

02.08.2019

Polovinu sdílených elektrokoloběžek v Bratislavě ukradli

V Bratislavě začala fungovat služba sdílených elektrokoloběžek MINT, která značně připomíná pražské LIME. Bohužel hned první týden přilákaly koloběžky mnoho nenechavců, kteří jich zcizili přesně polovinu.

Sdílené koloběžky fungují stejně jako pražské Limetky. Je třeba si stáhnout aplikaci, přidružit jí bankovní kartu, naskenovat kód koloběžeky a tím ji odemknout. Koloběžky je možné zanechat kdekoliv ve stanovené zóně. V Bratislavě jde zatím o zkušební provoz, koloběžky je možné nechávat jen v centru města. Firma MINT do ulic Bratislavy v první fázi rozmístila 50 elektrokoloběžek, bohužel záhy seznala, že se nemůže se všemi shledat. 

Krátce po spuštění bylo možné v aplikaci vyhledat jen 25 koloběžek, celou polovinu tedy někdo zcizil. MINT na svých facebookových stránkách zveřejnil několik fotografií těchto nenechavců, většinou jde o muže středního věku, kteří působí zanedbaně. Je tedy velmi pravděpodobné, že si nevšimli, či si neuměli přeložit nápis, který informuje o tom, že jsou koloběžky díky GPS snadno dohledatelné. "Již pět zlodějů z 25 případů krádeží sedí za mřížemi," informuje MINT a dodává: "Všechny naše kolobežy jsou vybaveny bezpečnostním systémem, díky kterému přesně víme, kde se naše koloběžky nachází. I to, zda je skútr zaparkovaný, spadlý, nebo o něco opřený." Neúspěchem se ale firma rozhodně nenechala udolat slibuje, že už brzy hodlá vrhnout do ulic Bratislavy 300 koloběžek a že zvětší území, kde bude možné koloběžky nechávat. 

PŘEDPLATNÉ