Polini nabídne pohonný systém se dvěma bateriemi

19. 11. 2018

Polini nabídne pohonný systém se dvěma bateriemi

Polini, italský výrobce pohonných jednotek pro elektrokola, jež v minulosti proslul výrobou motocyklových motorů, představil na veletrhu v Miláně další zajímavou novinku. Systém se dvěma bateriemi s celkovou kapacitou tisíc watthodin dokáže prodloužit dojezd až na neskutečných čtyři sta dvacet kilometrů.


Vlajková loď italské značky Polini, středový elektromotor s označením P3, bude od příští sezony k dostání také v provedení se dvěma integrovanými bateriemi. Pohonný systém, jenž byl veřejnosti poprvé představen před bezmála dvěma lety, se tak s celkovou kapacitou tisíc watthodin bude moc pochlubit dojezdem až čtyři sta dvacet kilometrů na jedno jediné nabití. Ačkoliv uvedený dojezd platí pro stroje silniční, systém bude dostupný pro silniční i horská elektrokola bez rozdílu.

Elektromotory Polini si pro své kompaktní vnější rozměry získaly oblibu zejména mezi výrobci horských a silničních elektrokol. Krom rozměrů vyzdvihněme nízko položené těžiště a také velmi nízkou celkovou hmotnost hluboko pod třemi kilogramy. Co se týče jízdních parametrů, nominální výkon činí obvyklých dvě stě padesát wattů, maximální točivý moment pak velmi zajímavých sedmdesát newtonmetrů.

Více ne www.polini.com.


PŘEDPLATNÉ