Pohonná jednotka Brose Drive C pro město jako stvořená

9. 10. 2018

Pohonná jednotka Brose Drive C pro město jako stvořená

Obliba městských elektrokol neustále strmě stoupá a německý koncern Brose si je toho velmi dobře vědom. Po vzoru své domácí, ale i zahraniční konkurence proto přichází s novou pohonnou jednotkou Drive C, která dokonale vyhoví potřebám a požadavkům všech městských a příměstských cyklistů.


Nová pohonná jednotka Brose Drive C, která si svou světovou premiéru odbyla koncem září na veletrhu Taichung  Bike Week, vychází vstříc potřebám a požadavkům městských a příměstských cyklistů a cyklistek. Konstruktéři se v tomto směru zaměřili především na jízdní projev, který byl koncipován tak, aby jezdce nerušil ani neomezoval. Elektromotor proto nabízí stálý, vyrovnaný a ničím nerušený přísun výkonu, to vše v mimořádně širokém spektru otáček. Výrobce udává, že nejlepších výsledků motor dosahuje při frekvenci šlapání mezi dvaceti a sedmdesáti otáčkami za minutu. Míra dopomoci činí ve svém maximu bezmála tři sta procent, maximální točivý moment se při nominálním výkonu dvě stě padesát wattů se vyšplhal až na hodnotu padesáti newtonmetrů. Maximální rychlost dopomoci zůstává pro evropský trh omezena na přibližně pětadvacet kilometrů za hodinu.

Pouzdro motoru je vyrobeno z hliníku a k rámu jej lze přichytit hned několika různými způsoby. Ve výsledku může být motor natočen téměř jakkoliv, což poskytuje výrobcům, respektive designérům elektrokol značnou volnost při práci. Tichý chod, pro který jsou motory Brose všeobecně známé, zajišťuje vnitřní převodový řemen Gates Carbon. Ten kromě hluku účinně eliminuje také většinu drobných vibrací. K bezstarostné jízdě přispívá také systém s dvojitou volnoběžkou, díky němuž při šlapání bez pomoci elektromotoru necítíte téměř žádný odpor. Po vybití baterie tak můžete pokračovat nerušeně v jízdě jako na kterémkoliv jiném jízdním kole. Pohonná jednotka Brose Drive C se na trhu objeví již příští sezonu, a to na elektrokolech mnoha různých značek. Pevně věříme, že si nějaké z nich brzy vyzkoušíme, abychom vám ihned poté mohli sdělit naše první jízdní dojmy a poznatky.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...