Podle studie pojišťovny vyžadují majitelé e-bike méně plnění

09.07.2020

Podle studie pojišťovny vyžadují majitelé e-bike méně plnění

Společnost Bikmo, která se specializuje na pojišťování cyklistů, oznámila, že jezdcům na elektrokolech hodlá snížit pojistné o čtvrtinu. Z průzkumu této firmy totiž vyplynulo, že je pojišťování elektrokol méně nákladné, majitelé kol vyžadují méně pojistného plnění.

Průzkumu se zúčastnilo 3000 cyklistů z Velké Británie, Irska, Německa a Rakouska. Podle průzkumu jsou pro pojišťovny elektrokola bezpečnější, a to o plných 38 % než běžná elektrokola. O tolik méně totiž vyžadují pojistné události plnění. Důvod? Majitelé elektrokol si na svá kola dávají častěji pozor, většinou je využívají pro dojíždění do práce a uschovávají si je na bezpečných místech. Kola jsou také dobře zabezpečená elektronicky. Nejčastějším důvodem, proč se volá pojišťovák k události,  je podle pojišťovny zničení kola v havárii samotným uživatelem, dále pak náhodné zničení jinou stranou, následují krádeže. 

Pojišťovna se tedy rozhodla, že pojistné majitelém elektrokol sníží. Rozhodně prý ale nejde pouze o pobídku, aby si lidé elektrokola častěji pořizovali a využívali je jako ekologickou přepravu všude možně: "Náš výzkum ukázal, že nabídka nižšího pojistného jezdcům na elektrokolech není pouze filantropickou pobídkou pojišťoven. Průměrná cena elektrokola je vyšší než běžného a jezdci na elektrokolech si na svá kola dávají větší pozor a vyhýbají se riziku. Coby firma tvořená cyklisty se silnou vírou v etický kapitalismus chceme vystoupit z davu a sdělit tyto závěry našim klientům ve formě nižšího pojistného," uvedl David George, ředitel Bikmo. 

PŘEDPLATNÉ