Orientační závod Bike Adventure vypisuje kategorii elektrokol

6. 9. 2018

Orientační závod Bike Adventure vypisuje kategorii elektrokol

Sedmnáctý ročník cyklistického závodu Bike Adventure, jednoho z nejznámějších orientačních závodů dvojic na našem území, již pomalu klepe a s sebou přináší i jednu velkou novinku. Na startu se letos premiérově objeví také jezdci na elektrokolech, pro které byla pořadateli vypsána samostatná kategorie.


Bike Adventure je cykloturistický závod dvojic, který se jede podle turistické mapy a který dokonale prověří orientační smysl všech účastníků. Závod je vypsán jako dvoudenní, přičemž v sobotu mají závodníci limit šest hodin, v neděli pak hodiny čtyři. Během tohoto časového horizontu musí  nasbírat co možná nejvíce bodů s tím, že každé kontrolní stanoviště má  jinou bodovou hodnotu podle své náročnosti. Účastníci si volí strategii a trasu sami dle svých možností a fyzických sil. Akce se obvykle účastní okolo osmi set cyklistů, horním limitem je tisíc přihlášených závodníků.

Závod se koná o víkendu mezi 28. a 30 zářím 2018 a my pevně věříme, že se společně potkáme na startu, a to pokud možno v opravdu hojném počtu. Zázemí se pro letošní ročník nachází v rekreačním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích v Posázaví. Více informací naleznete na www.bike-adventure.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ