Odlehčete své elektrokolo s klikami Praxis Works

9. 5. 2018

Odlehčete své elektrokolo s klikami Praxis Works

Máte horské elektrokolo a přemýšlíte, jak ho co možná nejefektivněji odlehčit? S řešením přichází kalifornská značka Praxis Works, která vyvinula lehké karbonové kliky E-Carbon kompatibilní se třemi nejrozšířenějšími systémy středových pohonů.

 

Praxis Works je známá americká značka sídlící v kalifornském městě Santa Cruz přímo na pobřeží Tichého oceánu. V její nabídce najdete kromě karbonových a hliníkových ráfků a zapletených kol také ucelenou řadu klik a převodníků pro horská i silniční kola. Nyní se konstruktéři značky rozhodli zaměřit na horská elektrokola a jejich majitelům nabízejí způsob, kterak tyto mnohdy velmi těžké stroje o pár desítek či možná stovek gramů odlehčit.

Nové kliky s označením E-Carbon jsou vyrobeny z karbonu za použití stejných technologií, jako je tomu u klik pro klasická horská či silniční kola. Jediným rozdílem je v tomto případě absence duté osy, neboť ta je u středových motorů vestavěná přímo v jejich útrobách. Novinka je zatím kompatibilní pouze s pohonnými systémy Bosch, Brose a Specialized Levo, do budoucna se však počítá také s provedením pro elektromotory značky Yamaha.

Kliky E-Carbon jsou dostupné v délkách 165, 170 a 175 milimetrů, přičemž u 170 milimetrů dlouhé verze se hmotnost pohybuje okolo velice slušných 360 gramů. Díky skutečnosti, že je středová osa součástí motoru a nikoliv klik, si s montáží poradí i méně zkušení uživatelé. Při instalaci si vystačíte s osmimilimetrovým imbusovým klíčem, klíčem na pedály a přibližně pěti minutami vašeho drahocenného času.

Dostupnost a doporučené prodejní ceny budou upřesněny později. Více informací hledejte na stránkách výrobce www.praxiscycles.com nebo českého dovozce www.protocycles.cz.

 

PŘEDPLATNÉ