Ocelové nákladní elektrokolo osazené těmi nejlepšími komponenty

13. 3. 2019

Ocelové nákladní elektrokolo osazené těmi nejlepšími komponenty

Cyklistický obchod Obst & Gemüse, který sídlí ve švýcarské Basileji a v jehož nabídce mají elektrokola opravdu silné zastoupení, oslavil své desáté narozeniny opravdu stylově. Ve spojení s nizozemským malosériovým výrobcem Elian Cycles vytvořil něco, co bychom mohli označit za dokonalé nákladní elektrokolo.


Jubilejní desáté narozeniny oslavil cyklistický obchod Obst & Gemüse opravdu stylově. Basilejští zelináři se spojili s nizozemským malosériovým výrobcem rámů, společností Elian Cycles, a společně vytvořili lehké, skvěle ovladatelné a hlavně úžasně praktické nákladní elektrokolo. Jeho základem je precizně zpracovaný ocelový rám s nízko položeným těžištěm, centrálním systémem řízení a velkoryse pojatou přední ložnou plochou. Pod matně zeleným, tak trochu armádně vyhlížejícím lakem se ukrývají dokonale provedené sváry, velikost rámu se u každého kusu řeší individuálně dle přání zákazníka.

S nákladem pomůže zadní nábojový elektromotor Maxon MX 25 Boost s výkonem dvě stě padesát wattů a maximální rychlostí dopomoci pětadvacet kilometrů za hodinu. Dostatečný dojezdový okruh pak zajistí rámová baterie téže značky s kapacitou kulatých pět set watthodin. Velmi zajímavý je také výběr komponentů, zde opět s ohledem na co možná nejnižší hmotnost. Na první pohled zaujme hlavové složení Chris King, karbonová řídítka, představec a sedlovka značky Enve, nebo exkluzivní karbonové sedlo Fabric Alm Ultimate. Pohon dotváří dvanáctirychlostní sada Sram GX Eagle s osmatřicetizubým převodníkem a kazetou s rozsahem deset až padesát zubů.

Rámem projdou pláště o šířce až pětačtyřicet milimetrů, a tak zůstává jen na vás, jakým směrem se pustíte. Zda zůstanete na širokých zpevněných cestách, nebo obujete agresivnější vzorek a vydáte se do terénu. Tuze rozmanitá je také nabídka volitelného příslušenství. Kromě setu předního a zadního osvětlení či designového zvonku si můžete pořídit například dětskou cestovní sedačku, na které pohodlně převezete dva malé cestující do školky či školy. Pokud se kolo rozhodnete takto dovybavit, počítejte s tím, že základní cena třináct tisíc švýcarských franků rozhodně nebude cenou konečnou. Více informací hledejte na www.elian.obstundgemuese.ch.


gallery

PŘEDPLATNÉ