Nový Lapierre Overvolt s integrovaným pohonem a baterií Shimano

23.03.2018

Nový Lapierre Overvolt s integrovaným pohonem a baterií Shimano

Na novinky není nikdy pozdě, řekli si zástupci francouzského Lapierru a na prahu nové sezony představili další přírůstek do své modelové linie. Řada celoodpružených elektrokol Overvolt byla doplněna o modely s označením AMi Shimano, které, jak ostatně sám název napovídá, přicházejí s integrovaným pohonem Shimano a unikátní kloubovou baterií.

 

Modelovou řadu Overvolt, která svým zaměřením osciluje na hraně kategorií trail, all mountain a enduro, zasvěceným příznivcům elektrokol jistě nemusíme sáhodlouze představovat. Novinka vychází z dobře známých základů - využívá hliníkový rám ze slitiny Aluminium Supreme 5, jakož i čtyřčepový systém zadního odpružení OST+, v tomto případě značně upravený pro ještě lepší rozložení hmotnosti. Overvolt AMi Shimano přijíždí v deseti různě osazených provedeních, přičemž pět z nich sází na kola devětadvacetipalcová, pět zbylých na sedmadvacetipalcová pluska. V prvém případě mluvíme o zdvihu sto čtyřicet milimetrů nad oběma koly, ve druhém zdvih povyrostl o další dva centimetry na konečných sto šedesát milimetrů.Kromě pozměněné kinematiky zadního odpružení se podstatné změny odehrály také v motorovém prostoru. Ve středu rámu se usídlil středový elektromotor Shimano Steps E8000 s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem sedmdesát newtonmetrů. Baterie, jež byla vyvinuta speciálně pro tuto modelovou řadu, má jednotlivé články spojené pohyblivými klouby, díky čemuž se s ní daleko lépe manipuluje. Do rámu se vkládá malým otvorem umístěným v horní třetině spodní rámové trubky. Zmíněná technologie pomohla zredukovat objem spodní rámové trubky o celou pětinu při zachování stejné, tedy pětisetwatthodinové kapacity baterie. Výsledkem je design, který se velmi přiblížil vzhledu klasických horských kol.

Celou modelovou řadu Lapierre Overvolt AMi Shimano si můžete prohlédnout na webových stránkách českého dovozce, případě v některém z více než osmdesáti prodejních míst po celé republice.


gallery

PŘEDPLATNÉ