Novinky od německé kultovní znaky Nicolai s motorem čtvrté generace Bosch

17.12.2020

Novinky od německé kultovní znaky Nicolai s motorem čtvrté generace Bosch

Nicolai, to je německá kultovka. Přes čtvrt století historie a čarování s hliníkem. E-biky vyrábějí už pár let a hned pochopili, že elektropohon nám pomůže zdolávat větší, delší a prudší kopce. A cestou dolů si užít pořádný sjezd.

Modely e-biků Nicolai pro rok 2021 jsou seřazeny do vícero kategorií. Jsou osazeny motorem Bosch CX s integrovanou baterií. Označení modelu G1 je pro agresivnější vyžití s enduro geometrií a fajnovou výbavou. GT1 je zase orientován spíše na zážitek z delšího putování a pohodovou jízdu. Model EBOXX nabízí speciální elektrické řazení od Rohloffu E14 v jedné variantě, nebo ve variantě druhé tuto nábojovou převodovku na klasické mechanice. Sportovní verze G1 je specifická tím, že oproti GT1 je váha přenesená na ruce pro razantnější jízdní styl. Na každé z těchto kol je možné nainstalovat blatníky a nosič pro zapálené cestovatele a pravé bikepackery. V případě zájmu Nicolai nabízí i modely S-pedelec, kdy je dopomoc motoru aktivní až do rychlosti 45 km/h.

O čtvrté generaci Bosche víme asi už vše a mnozí ze čtenářů už se na něm prohánějí. Pro shrnutí tedy pouze řekněme, že je lehčí, výkonnější a úspornější, navíc s větší baterií. S tímto motorem spolupracuje i elektronické řazení Rohloff E14, které je schované v náboji u zadního kola. Tyto modely s řazením Rohloff jsou unikátní díky řemenu Gates Carbon Drive. Jedná se o jedinečný systém pohonu. Neuvidíte na kole žádný řetěz, ale tuto gumovo-kompozitovou řemenici Gates Carbon Drive. Nepotřebuje žádnou údržbu, stačí pouhé opláchnutí vodou. O odpružení se u elektrokol Nicolai stará značka Fox. Velké zdvihy zde začínají na 160 mm, a aby nebyl problém se zastavením, nechybějí velké brzdové kotouče svírané čelistmi Magura.

Zajímavou možností je dokoupení Explorer Kitu. Tento balíček obsahuje speciální blatníky a nosič přímo pro e-biky a typické tvary a úchyty konkrétně značky Nicolai. Vhod přijde i pětiletá záruka na rám a možnost výběru z pěti různých velikostí rámů. Jezdit může drobná dívka s výškou 155 cm anebo čahoun klidně s 210 centimetry. Každý si dokáže na správné velikosti elektrokola nastavit optimální posed.


Modely

G1 EBOXX QLF, cena 7599 EUR

Tento model je postaven na motoru Bosch s displejem Kiox, který je upevněn, jako u všech Nicolai biků, u hlavového složení. Vidlice Fox 38 se zdvihem 160 mm a brzdy Magura MT7 jsou zárukou toho, co na pořádném e-biku máte mít. Teleskopka Bikeyoke se zdvihem 185 mm a pláště Continental Der Baron jsou na kolech v mullet verzi. O řadicí systém se stará sada Sram GX s 11 převody vzadu 34zubým převodníkem vpředu.


G1 EBOXX E14, cena 9499 EUR

Kolo, které je odlišné od předchozího modelu „pouze“ přehazovačkou a řemenem, jenž tento stroj pohání. Zde je k dispozici 14stupňový řadicí systém elektronické přehazovačky Rohloff E14.GT1 EBOXX QLF, cena 7599 EUR

Vidlice se zdvihem 160 mm řady Fox 38 v úpravě Kashima a se stejnou výbavou jako u předchozích modelů. Bosch CX, řazení Sram GX a obutí Schwalbe jsou u Nicolai už osvědčenou klasikou a sázkou na jistotu. Modely s příponou QLF jsou sportovní a odlehčené verze pro opravdové závoďáky. Modré kliky Hope jen dolaďují agresivitu a design německého e-biku.


GT1 EBOXX E14, cena 9499 EUR

Opět rozdílným, řemenovým pohonem a elektronickou přehazovačkou Rohloff E14 pyšnící se model. SQlab ergonomické gripy a sedlo od téže značky přidávají tomuto kolu na pohodlí.


G1 EBOXX E14 Speed, 11 249 EUR

To je naprostá stíhačka! Vše, co může být, je v topu. Elektronické řazení, tlumiče v úpravě Kashima od Foxu a k tomu Bosch CX s maximální rychlostí 45 km/h. K tomu dodávané příslušenství Explorer Kit.


GT1 EBOXX E14 – 11249 EUR

Kousek, který své dvojče ze Speed edice kopíruje. Pouze neumí jezdit tak rychle jako bráška. Jeho rychlost je omezena na standardních 25 km/h. V těchto Explorer verzí nechybí ani zpětné zrcátko na levé straně.

https://www.nicolai-bicycles.com/ 


Text: Petr Chaloupka, foto Nicolai

gallery  

PŘEDPLATNÉ