Nová síť dobíjecích stanic vyrůstá v Krušnohoří

12.06.2020

Nová síť dobíjecích stanic vyrůstá v Krušnohoří

Chystáte sena dovolenou se svým elektrokolem? Zavítat můžete třeba do Krušnohoří, kde buduje firma Se.ven Energy síť dobíjecích stanic, které můžete používat zcela zdarma.

Nabíjení se řeší pomocí stanic PowerBox.ONE, což je univerzální řešení pro nabíjení elektrokola mimo domov, pro zákazníky restaurací, penzionů, turistických center a infocenter. Zařízení umožňuje nabíjet až čtyři elektrokola najednou. Délka nabíjení běžné baterie činí 2 hodiny (kapacita 400 Wh, nabití z 10 % na 80 %), což je přesně tak akorát, aby si cyklista dal třeba oběd a chvíli odpočinul. Dobíjecí stanice lze najít například v cínoveckém hotelu Krušnohorský dvůr, deset stanic je uvedeno do provozu na tzv. Krušnohorské magistrále a budují se další. 

Nabíjecí stanicí PowerBox.ONE lze obecně nabíjet jakoukoli lithiovou baterii, která má napětí 36 V. Nelze nabíjet baterie s napětím 40 V nebo 24 V, ale ty zaujímají méně než 1 % trhu elektrokol. Druhou podmínkou je správný konektor. Nabíjecí stanice PowerBox.ONE disponuje čtyřmi vestavnými nabíječkami – dvě jsou univerzální a další dvě jsou vyhrazeny pro pohony Bosch a Shimano, které mají vlastní nabíjecí systémy. Pokud s sebou nemá cyklista dobíjecí kabel, může požádat obsluhu nabíjecí stanice o jeho zapůjčení. 

https://www.74b.cz/ 

PŘEDPLATNÉ