Nová elektrokolo SuperSix EVO Neo je prý zrozeno k létání

12.11.2019

Nová elektrokolo SuperSix EVO Neo je prý zrozeno k létání

Kalifornská firma Cannondale představila další přírůstek do rodiny jeho silničních elektrických bicyklů, jde o kolo SuperSix EVO Neo, které je prý podle jeho výrobců "zrozeno k létání".

Firma totiž vyrábí i kola bez elektrického pohonu, jde o jedny z nejlehčích a nejrychlejších modelů, které je možné si pořídit. A co se elektrokol týká, jede firma ve stejné linii, i model SuperSix EVO Neo je tedy rychlý a lehký. Jde vlastně o elektroverzi bezmotorového SuperSix EVO s podobnými jízdními vlastnostmi. Elektrická verze kola přitom využívá stejné stavby kola, díky které jsou aerodynamické vlastnosti kola perfektní. Kolo je velmi lehké, jeho konstrukce je vyrobena z karbonového vlákna, model váží jen 11,3 kilogramu, což je skutečně unikum. Právě proto výrobce může s nadsázkou tvrdit, že jde o kolo, které je "zrozené k létání".

Pohon kola je zadní nábojový, motor má parametr 250 Wattů, kolo dále disponuje baterií o kapacitě 250 Wh, která je ukryta v rámu, takže není na první pohled patrné, že se jedná o elektrokolo. U řidítek se nachází tlačítko, díky kterému jezdec vybírá úroveň asistence, dále může kontrolovat stav baterie. Model se dodává ve třech variantách a také ve třech různých velikostech. Ceny činí u modelu SuperSix EVO NEO 1  234 999 korun, další model SuperSix EVO NEO se prodává za 2 142 999 korun, a  za model SuperSix EVO NEO zaplatíte 3 109 999 korun. 

gallery 

PŘEDPLATNÉ