NIU se na CESu pochlubilo dvěma elektrovozidly

10.01.2020

NIU se na CESu pochlubilo dvěma elektrovozidly

Firma NIU, která je jedním z předních výrobců elektrovozidel, se na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, mohla pochlubit hned dvěma novými přírůstky ve své rodině.

Jedná se o elektromotorku NIU RQi, dále pak o zvláštní tříkolečkový skútr NIU TQi .Jde o o špičková vozidla, která jsou vybavena tou nejmodernější technikou a doplněná několika autonomními fukncemi, jako je například automatické parkování, které jistě mnohé řidiče potěší. Touto funkcí disponuje také motorka RQi, která je určená hlavně k pohybu po městě. Za běžné rychlosti městského pohybu by měla motorka ujet 100 kilometrů na jedno nabití baterie, její maximální rychlost činí 161 kilometrů za hodinu. Energie se dodává díky dvěma bateriím o kapacitě 7 kWh. Jde o chytré vozidlo, které podporuje sítě 5G, technologie GPS a Bluetooth. Díky tomu motorka nabízí funkce ochrany proti zlodějům a uzamčení vozidla, motorku lze snadno sledovat a případného zloděje vystopovat. Pomocí dalších technologií je možná diagnostika stroje online.

Skútr TQi-GT umožní cestovat v jakémkoliv počasí. Je totiž krytý, tedy nikoliv z boků. Umožňuje nejvyšší rychlost 80 kilometrů za hodinu, na nabití ujede až 260 kilometrů. I tato trojkolka podporuje inteligentní technologie, takže je obtížné ji zcizit, navíc je možné její technické zdraví poousdit na dálku a takto ji i opravit. Cena obou zařízení nebyla doposud stanovena, jejich prodej by měl začít v druhé polovině tohoto roku. 

PŘEDPLATNÉ