Newyorský guvernér slibuje, že zlegalizuje elektrokola

22.01.2020

Newyorský guvernér slibuje, že zlegalizuje elektrokola

Elektrokola a elektroskútry jsou v ulicích New Yorku stále nelegální. Guvernér Andrew Cuomo nedávno vetoval zákon na jejich podporu. Při své nedávné řeči, ve které se zabýval výhledy do tohoto roku, ale jejich legalizaci přislíbil.

Boj o to, aby se mohlo v New Yorku jezdit na elektrokolech, pokračuje. Nyní přiznal i jejich dosavadní největší odpůrce, newyorský guvernér Cuomo, podporu a příslib, že by se měla letos elektrokola zlegalizovat. A důvod? "Chceme dostat co nejvíce lidí z aut," tvrdí guvernér. Ve své veřejné řeči se elektrokolům věnoval jen chvíli: "Rozšíříme elektrokola a elektroskútry," prohlásil. V tiskové zprávě pak elektrokola zmiňuje jeden odstavec: "Uzákonění vyčerpávající legislativy elektrokol a elektroskútrů: Aby lidé stále méně využívali auta, guvernér navrhuje vyčerpávající legislativu, která by elektrokola a elektroskútry legalizovala, avšak bez ohrožení veřejného zdraví."

Právě to je totiž důvod, proč Cuomo poslední návrh na legalizaci vetoval a proč dosud elektrovozidla nejsou v New Yorku legální. Podle guvernéra zde totiž stoupla míra úrazovosti a současná legislativa stále nedává záruky, že se bude jezdit bezpečněji. Zároveň se umožňuje nižším místním samosprávám, aby elektrokola a skútry, které se pohybují nižšími rychlostmi, legalizovaly.

PŘEDPLATNÉ