Nenápadný pracant od Shimana

18.11.2020

Nenápadný pracant od Shimana

Nový středový motor od Shimana nese název Shimano E5000. Tento elektropohon je určen pro crossová a městská elektrokola a hodí se na něj ono rčení „malý, nijak drahý, nenápadný a šikovný“.

Neoplývá závratným výkonem, ale kultivovaným projevem a dostatečnou silou pro zdolání všech nástrah při dojíždění do práce anebo rekreačních výletech. Díky nové aplikaci E-TUBE je možné si upravit si charakteristiku motoru v ve všech režimech. Motor E5000 se skvěle hodí do města, na nákupy nebo na dojíždění do práce. Motor je tichý, lehký a cenově dostupný.

Maximální točivý moment Urban motoru je 40 Nm a maximální asistovaná rychlost je klasicky do rychlosti 25 km/h. Díky nové úpravě je motor a jeho potenciál využit na 100%. Marketingová manažerka divize Shimano Urban Anna Schmalko o tomto motoru řekla, že je orientován na city e-biky a jeho projev je velmi příjemný a přirozený. Režimy Comfort a Sportive jsou kompatibilní s nábojovými přehazovačkami městských kol Shimano Nexus. Těšíme se, až se na některém modelu elektrokola s tímto středovým pohonem projedeme.

Více informací u českého zastoupení značky Shimano na www.paul-lange.cz.

Text: Petr Chaloupka, foto: Shimano

PŘEDPLATNÉ