Německou cenu za udržitelnost za design 2022 získal e-bike s rekuperací

10.12.2021

Německou cenu za udržitelnost za design 2022 získal e-bike s rekuperací

Vídeňský výrobce skládacích kol Vello získal německou cenu za udržitelnost za design 2022. Kolo Vello Bike + je lehké, skladné a díky rekuperaci poskytuje nekonečný dojezd.

Kolo Vello lze v několika krocích lze složit a převézt do vlaku a uložit, jde o ultralehké skládací kolo  Díky rekuperací energie pomocí technologie KERS testované ve Formuli 1 zajišťuje teoreticky nekonečný dojezd. Na výrobu e-biku Vello se používají pouze recyklovatelné a ekologické materiály. Velký důraz je kladen na opravitelnost kol a opětovné použití komponentů, výrobce uvedl, že například motor včetně baterie je instalován v zadním náboji kola Vello a lze jej vyměnit nebo opravit, aniž by to ovlivnilo zbytek kola. 

Vello vyrábí lokálně v městských oblastech – městská výroba revitalizuje městské prostory, vytváří místní hodnotu, zkracuje vzdálenosti a šetří zdroje, uvedl. V odvětví, které se vyznačuje dlouhými dodavatelskými řetězci, se městská výroba umístěná blíže svým spotřebitelům představuje jako životaschopná a ekologicky šetrná alternativa. 

„Pokud chceme úspěšně zvládnout revoluci mobility pro městskou dopravu, potřebujeme nejen lepší infrastrukturu, ale také kreativní designová řešení, která povzbudí lidi ke změně jejich chování v oblasti mobility," uvedl Valentin Vodev, designér a zakladatel společnosti Vello a dodal: "Teprve pak bude 60 % cest autem, které se v současnosti podnikají na krátké cesty kratší než 5 km, nahrazeno čistou alternativou.“

https://www.vello.bike/ 
 

 
 
 
 
 

PŘEDPLATNÉ