Německá značka Cube bude vyrábět v České republice

20.09.2021

Německá značka Cube bude vyrábět v České republice

Výrobce elektrokol Cube bude otevírat továrnu v Chebu. Zde se usídlí v budově developera CPT, výroba se bude rozkládat na 10 000 m2. Jde o další krok v plánovaném přesunu výroby z Asie zpět do Evropy.

Montážní linka na elektrokola by se měla rozjet v únoru 2022. Již nyní shání firma nové zaměstnance do výroby. Konkrétně je to vedoucí směny výroby jízdních kol, mechanik / technik elektroniky provozu, vedoucí týmu údržby, technický dohled výrobní linky jízdních kol, zaměstnanec - výroba jízdních kol / pomocník na montáž a obsluha strojů na výrobu ráfků. 

Německá firma CUBE byla založena roku 1993 studentem Marcusem Pürnerem, který vyráběl první kola na 50 m² v prostorách nábytkové firmy svého otce. V prvním roce svého působení vyprodukovala firma 300 kol. V roce 1995 to bylo přes 500 kol a následně v roce 2015 to bylo již přes 500 000 kol.  Firma se rozšířila na 55.000m² a během několika let se kola značky CUBE významně prosadila nejen na evropském, ale i celosvětovém trhu. Dnes se kola zn. CUBE prodávají v 60 zemích světa. 

Postupně se rozšiřoval sortiment nabízených typů kol. Z počátku byla nabídka pouze pevných horských kol, později byla nabídka rozšířena o celoodpružená horská kola, crossová, trekkingová, silniční, triatlonová, cyklokrosová, downhillová, dámská a dětská kola, elektrokola a  fat bikes. Nabídka byla postupem času rozšířena o sportovní oblečení, oblečení pro volný čas, doplňky ke kolu a náhradní součástky. V současné době firma nabízí již kompletní sortiment na vysoké úrovni kvality a bezpečnosti pro cyklisty všech výkonnostních skupin a ve všech sportovních disciplínách. Kola CUBE jsou od roku 2017 součástí hlavního cyklistického závodu Tour de France s belgickým týmem Wanty–Groupe Gobert.

PŘEDPLATNÉ