Nejzabezpečenější bike představil Calamus na CESu

05.02.2020

Nejzabezpečenější bike představil Calamus na CESu

Veletrh CES v Las Vegas nezapomíná ani na elektromobilitu. Firma Calamus se zde předvedla s modelem, který staví hlavně na jeho nezcizitelnosti a zabezpečení. Ultrabike Calamus One dokonce jeho tvůrci nazvali nejzabezpečenějším elektrokolem na světě.

Rám kola se vyrábí z hlníku, který se používá v leteckém průmysl, jeho lak je zase ten, který se aplikuje v průmyslu automobilovém . Vozidlo působí jednolitým dojmem, k tomuto dojmu příspívá ještě baterie, která je integrovaná do rámu kola. Do rámu kola jsou také schované veškeré kabely, i ty od hydraulické brzdy, nebo od elektroniky biku. To vylepšuje vzhled, ale také činí kolo aerodynamickým a také odolným dešti. Kolo pohání motor Bafang o výkonu 250/ 750 W, na jedno nabití baterie by mělo kolo ujet 72 kilometrů. Chytré elektrokolo disponuje také několika senzory. Ty sledují stav motoru, baterie a poskytují diagnostiku v reálném čase. Zobrazit si ji lze na TFT displeji. Kolo má také zabudovaný GPS chip.

Řidítka díky zabudovaným LED senzorům informují o tom, že je kolo odemknuté a připravené k jízdě. Ultrazvukové senzory pomáhají navádět jezdce v jeho slepém bodě. Zamykání a odemykání kola je zajištěno díky biometrickému skeneru. Díky chipu a dalšímu vybavení je kolo snadno dohledatelné v případě krádeže. Proti zlodějům kolo ochraňuje ještě několik dalších funkcionalit, například alarm, nebo chytrý zámek pedálu. Kolo silze předobjednat na serveru Indiegogo. 

PŘEDPLATNÉ