Největší hráči na trhu uzavřeli dohodu o rozvoji elektro a mikromobility

22.06.2017

Největší hráči na trhu uzavřeli dohodu o rozvoji elektro a mikromobility

Podle mnoha zasvěcených názorů se budoucnost osobní i nákladní dopravy bude v příštích letech ubírat směrem elektromobility a mikromobility. Toho jsou si dobře vědomi také největší hráči na automobilovém, motocyklovém, ale i cyklistickém trhu a na cestě za společným cílem začínají vzorně spolupracovat.

Příkladem za všechny budiž nově zformované spojenectví mezi německým výrobcem automobilových dílů ZF Automotive, producentem baterií Unicorn Energy a společnostmi Magura a Brake Force One, které se shodně zabývají výrobou odpružení a kotoučových brzd pro motocykly a jízdní kola. Cílem tohoto seskupení, právní terminologií označovaného jako joint venture, je úzká spolupráci na budoucím rozvoji elektro a mikromobility, a to v oblastech vývoje, výroby i prodeje dvou, tří a čtyřkolových elektrických dopravních prostředků.

Zapojení společností Magura a Brake Force One může být pro cyklisty a cyklistiku obecně do budoucna mimořádně zajímavé. Právě Magura v posledních letech do rozvoje elektromobility investovala nemalé množství peněz i úsilí. Za důkaz může posloužit například ucelená řada kotoučových brzd určených výhradně pro elektrokola nebo odpružená upside-down vidlice téhož zařazení. Brake Force One na sebe pro změnu upozornili kotoučovými brzdami plněnými obyčejnou vodou nebo prototypem protiblokačního brzdného systému pro elektrokola.

Text: redakce / Foto: Brake Force One

PŘEDPLATNÉ