Nejlepší elektrokola roku podle ankety Design & Innovation Award 2019

23. 1. 2019

Nejlepší elektrokola roku podle ankety Design & Innovation Award 2019

Design & Innovation Award, ocenění za design a inovace v cyklistice, které každoročně udílí stejnojmenná organizace, dospělo do své finální fáze a nabízí přehled toho nejlepšího, co se před nadcházející sezonou objevilo na výstavách a pultech obchodů. Ve výběru tradičně nechybí silniční a horská elektrokola ani další produkty s nimi spojené.


Design & Innovation Award, ocenění za design a inovace v cyklistice, které pravidelně udílí stejnojmenná organizace, si mezi cyklisty každým rokem získává stále větší a větší oblibu. Nejedná o soutěž v líbivosti marketingových sdělení tak, jak to nejspíš znáte z mnoha jiných odvětví, ať už sportovních či jiných. Výsledky ankety se opírají o reálná data a reálné zkušenosti z každodenního provozu. Testování produktů má na starosti početný tým žurnalistů a cyklistických expertů, který nad každým ročníkem stráví přibližně šest tisíc pracovních hodin. Posledních několik let mají v anketě silné zastoupení také elektrokola, která tvoří jednu z devíti hlavních kategorií a která tu a tam promluví také do kategorií ostatních.

Přesila elektrických trailbiků

A nyní se již pojďme podívat, jaká elektrokola si v letošním ročníku Design & Innovation Award vysloužila nejvyšší hodnocení. V kategorii horských elektrokol dosáhly na přední příčky výhradně modely celoodpružené. Velmi zajímavé je také to, že mezi oceněnými drtivě převládají elektrokola německých značek. Mezi německý trojblok Centrurion Numinis Trail E F3500, Haibike Xduro AllMtn Flyon a Ghost HybRide SL AMR X S7.7+ LC se dokázala vklínit pouze švédská Husqvarna s topmodelem Hard Cross HC 9.

Elektrokola vládnou městům

Zatímco horská elektrokola mají svou vlastní kategorii, modely určené na silnici, do města či na cestování bojují proti přesile běžných jízdních kol. O to překvapivější je, že kategorii městských kol elektrokola zcela drtivě ovládla. Mezi oceněnými nalezneme uvolněný Corratec Life S, elegantní Thömus Twinner E1 a chladně dokonalou dvojici od Riese & Müller, do posledních detailů propracované stroje Nevo GT a Multicharger. Navzdory mohutnému nástupu silničních elektrokol se letos, a opět poněkud překvapivě, žádné takové do výběru poroty nedostalo.


Kompletní seznam oceněných produktů naleznete na internetových stránkách

Design & Innovation Award 2019.


gallery

PŘEDPLATNÉ