Nejen automobily živ je Peugeot, v Ženevě představí nový e-bike

07.03.2018

Nejen automobily živ je Peugeot, v Ženevě představí nový e-bike

Autosalon ve švýcarské Ženevě je již tradičně místem, kde většina evropských automobilek představuje své největší novinky. Při procházce mezi nablýskanými koncepty však můžete narazit také na docela jiné dopravní prostředky. Na stánku francouzského Peugeotu bude k vidění například inovované horské elektrokolo s označením eMO2 FS.

 

Elektrokola na autosalonech? Ano, nedivte se. Většinou jsou zde výrobci využívána jako zajímavý doplněk, který má přitáhnout pozornost k právě představovanému modelu. Nejinak je tomu v případě francouzského Peugeotu, který své nové elektrokolo použil při odhalení volnočasového konceptu Rifter 4x4. Pokud vám samo označení Rifter nic moc neříká, vězte, že se jedná o nástupce oblíbeného vanu známého pod označením Partner.

Samo elektrokolo, model s označením eMO2 FS, také nepatří mezi úplné nováčky. Před letošní sezonou byl však tento celoodpružený trailbike natolik přepracován, že jej za nový s klidným svědomím prohlásit můžeme. Jeho základem je odolný hliníkový rám se čtyřčepovým systémem zavěšení a zdvihem sto šedesát milimetrů nad oběma koly. O pohon se stará středový elektromotor Bosch Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů, baterie je u Peugeotu premiérově vestavěna do spodní rámové trubky a její kapacita činí pět set watthodin.

Novinka bude k mání ve dvojím různém provedení, vždy s kvalitním odpružením značky Rock Shox, teleskopickou sedlovkou a mohutnými zapletenými koly s plášti plusového rozměru. Za lépe vybavený model si prodejci Peugeotu naúčtují 5200 €, cena dostupnější varianty bude začínat na snesitelnějších 4599 €. Více informací hledejte na webových stránkách výrobce www.cycles.peugeot.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ