Navigace vyhledá ukradené kolo

03.09.2019

Navigace vyhledá ukradené kolo

Na veletrh Eurobike zavítá také firma IoT VEnture a její značka IT'S MY BIKE, která zde představí službu, díky které vyhledáte zatoulané kolo, nebo kolo, které vám někdo zcizil.

Podle policejních zpráv se elektrokola kradou stále častěji. Je tedy určitě vhodné uvažovat o tom, jak si kolo vhodně zabezpečit. Služba IT'S MY BIKE vám nezaručí, že vám kolo neukradnou, i když i k tomu může přispět, ale zajistí, že ukradené kolo můžete snadno lokalizovat. Jde totiž o technologii, která vaše kolo "trackuje", tedy dokáže ho nejenom na základě GPS lokalizovat. 

Základem je zařízení, které se umístí na rám kola. Toto zařízení nefunguje jen na základě GPS, které není úplně všude k dispozici, ale také díky internetu věcí a síti NB IoT speciální úzkopásmová síť, která je určena výhradně pro přenos dat. Umožňuje připojit všechna vaše chytrá zařízení k síti, ať už se nachází kdekoli.

Trackovací systém se obsluhuje prostřednictvím aplikace, která může podávat informace i členům rodiny. Například rodič se tak může dozvědět, zda je jeho dítě s kolem tam, kde má být, případně zjistí, že se kolo nepohybuje, či že má nějaký problém. V takovém případě lze z apliakce rovnou volat policii, která se dozví přesné souřadnice kola v nebezpečí. Do budoucna se připravuje také platforma pro sdílení kol. 

PŘEDPLATNÉ