Nábojový elektromotor s vestavěnou planetovou převodovkou

31.01.2017

Nábojový elektromotor s vestavěnou planetovou převodovkou

Společnost Accel Group, vlastník hned několika známých cyklistických značek, představil zbrusu nový nábojový elektromotor. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby jeho součástí nebyla vestavěná planetová převodovka s pěti rychlostmi. Takový počin můžeme bez přehánění označit za přelomový.

Nábojové převodovky jsou v prostředí městské cyklistiky velice oblíbené, a to hned z několika prostých důvodů. Ačkoliv jde o poměrně složitý mechanismus, veškerá technika je ukryta uvnitř náboje a převodové soustrojí samotné tak nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Díky absenci zadní přehazovačky je navíc možné zakrýt řetěz v celé jeho délce a říci sbohem zašpiněným nohavicím a označkovaným lýtkům. Do světa elektrokol však nábojová převodovka přinášela také jednu zřejmou nevýhodu. Pakliže jste ji na kolo nainstalovali, museli jste motorem pohánět přední kolo, neboť vzadu již zkrátka nebylo místa nazbyt.

Pohonná jednotka od Accel Group tento problém elegantně řeší. Planetová jednotka je v tomto případě součástí nábojového elektromotoru samotného a ten tak lze bez problémů použít pro pohon zadního kola. Novinka, která byla poprvé představena na strojích značky Sparta, nabízí čtyřicet newtonmetrů točivého momentu a jezdcem vloženou energii dokáže až dvaapůlkrát znásobit. Na výběr je mezi dvěma různými bateriemi s kapacitou tři sta a pět set watthodin. Součástí sady je rovněž multifunkční informační displej sdružující veškeré jízdní údaje přehledně na jednom místě.

Více informací hledejte na webových stránkách společnosti www.accel-group.com, případně na stránkách výrobce elektrokol Sparta www.spartabikes.de.

Text: redakce / Foto: Accel Group

gallery

PŘEDPLATNÉ