Nabije elektrokolo a nejen to. Česká lavička je nejekologičtější

21.04.2021

Nabije elektrokolo a nejen to. Česká lavička je nejekologičtější

Multifunčkní lavička eBlocq od české firmy mmcité, která se zabývá městským mobiliářem, nenabízí jen a pouze posezení. Nyní vyhrála cenu za nejekologičtější produkt.

Lavičku vytvořil zakladatel společnosti mmcité David Karásek. Lavička nyní obdržela ocenění Green Product Award 2021 v kategorii Mobilita. Chytrá lavička umožňuje nejenom odpočinek, ale mnoho dalšího. Ocelová, zinkovaná konstrukce s řadou hliníkových prvků a sedákem z dřevěných lamel. Šest uzamykatelných boxů skrývá 230V zásuvku na dobíjení akumulátorů elektrokol a USB zásuvku pro dobíjení telefonů nebo tabletů. Každý box je pro usnadnění manipulace osvětlený a dostatečně velký pro uschování standardní cyklistické přilby. Lavička je dále vybavena venkovní USB zásuvkou pro dobíjení telefonu mimo uzamykatelný box. 

„Pojďme společně navrhnout budoucnost“ bylo motto Mezinárodní ceny za ekologický produkt a koncept pro rok 2021. Od roku 2013 oceňuje Green Product Award produkty, které jsou již na trhu od začínajících podniků, společností nebo start-upů. Tématem letošního ročníku bylo „​Future Village“ se zaměřením na udržitelný lifestyle a bydlení. Cena je rozdělená do 11 kategorií, které jsou hodnoceny samostatně a jsou totožné s kategoriemi pro Green Concept Award. Účastníci soutěže mohou být ohodnoceni ve 3 fázích - v předvýběru, nominacích, nebo jako vítězové Green Product Award.

https://www.gp-award.com/en 

PŘEDPLATNÉ