Na jihu Čech půjčují elektrokola, už na patnácti místech

06.08.2019

Na jihu Čech půjčují elektrokola, už na patnácti místech

Jihočeský kraj se rozhodl podpořit jízdu na elektrokole. Od roku 2015 roste počet míst, kde si ho můžete s plnou baterkou vypůjčit, nejnověji k těmto místům přibyly Vodňany.

Jižní Čechy jsou překrásné a pro jízdu na kole jako stvořené. Zájemci o svezení na elektrokole si ho mohou půjčit na řadě míst, a to v Bechyni, Borovanech, Deštné, Hluboké nad Vltavou, Jindřichově Hradci, Kaplici, Nové Bystřici, Nových Hradech, Písku, Suchdole nad Lužnicí, Trhových Svinech, Vodňanech a ve Vráži. Projekt Sítě elektrokol vznikl v roce 2015 pod názvem Elektrokola pro seniory, připravuje ho Jihočeská centrála cestovního ruchu za finanční podpory Skupiny ČEZ. Coby poslední místo, kde lze vypůjčit elektrokolo, přibyly Vodňany, pro elektrokolo je možné jít do místního informačního centra.

Ačkoliv byl původní záměr zpřístupnit krásy jižních Čech hlavně starším a méně pohyblivým, elektrokolo si dnes může zapůjčit kdokoliv. Elektrokolo s pohodlnou sedačkou má nízký nástup a elektrický pohon, maximální dojezdová vzdálenost je zhruba 100 kilometrů. Uživatelé starší 55 let a držitelé průkazu invalidy zaplatí 200 korun, ostatní 300 korun, v ceně je nabitá baterie mapa s popisem tras, GPS navigace, zámek a na vyžádání vzpomínkový e-mail se záznamem absolvované trasy z paměti GPS. Kolo si lze rezervovat dopředu pomocí stránek https://sitelektrokol.cz, za kolo je třeba uhradit vratnou zálohu. 



PŘEDPLATNÉ