Na horském elektrokole za lyžováním a čerstvým prašanem

31.01.2019

Na horském elektrokole za lyžováním a čerstvým prašanem

Možnosti elektrokol jsou nepřeberné, dokazuje nový počin švýcarské značky Scott. Výrobce jízdních kol, elektrokol, ale také špičkového lyžařského vybavení přichází s celoodpruženým elektrobikem, za jehož řídítky můžete vyrazit do hor za čerstvým prašanem. Pod kopec pohodlně v sedle, poté na lyžích kam až vám síly stačí.


Novinka je určena všem lyžařům, především pak skialpinistům, kteří za čerstvým prašanem často podnikají dlouhé, i několikahodinové túry. Elektrokolo jim má pomoci překonat hluchá místa a dovézt je tak vysoko, jak jen to půjde. Poté již stačí nasadit lyže a stoupací pásy a vydat se za dobrodružstvím. Elektrokolo tak může nahradit hodiny chůze, případně může být k přírodě šetrnější alternativou k terénním vozům, sněžným rolbám či skútrům.

Ačkoliv se jedná o pouhý koncept, pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům jasně naznačuje, že se tahle bestie do hor letos ještě určitě podívá. Základem tohoto po všech stránkách zajímavého stroje je celoodpružené trekingové elektrokolo Scott Axis s pohonnou jednotkou Shimano Steps poslední generace. Kromě držáků lyžařského vybavení přibyly pláště s hřeby, systém předního a zadního osvětlení a také nábojové dynamo pro nabíjení navigace či smartphonu.

Nejdůležitějším prvkem celé výbavy je jednoduchý držák lyží, který je navržen tak, aby jej jezdec mohl obsluhovat i v rukavicích a s promrzlými prsty. V tom samém duchu výrobce pojal přední nosič na lyžařské boty a zadní nosič, který slouží jak rozkládací stolek pro připevněný vařič a moka konvičku. Na řídítkách našly místo hřejivé převleky přes rukavice, podobně je postaráno také o baterii, která získala zateplení pro ještě delší výdrž v mrazu.

Více na www.scott-sports.com


gallery

PŘEDPLATNÉ