Na Enduro Klíny se mohou registrovat také e-biky

26.02.2020

Na Enduro Klíny se mohou registrovat také e-biky

Kromě standardních kategorií od kadetů po masters budou vypsány závody i pro e-bike a hobby, v nichž se však o titul Mistra České Republiky bojovat nebude. Registrace je spuštěna od 1. března 2020.

Krušnohorský Sportareál Klíny bude letos první srpnový víkend opět ve znamení endura, závod se jede v neděli 2.srpna. Lesní traily i samotný bike park na Klínech by měly zajistit dostatek zábavy, potu a zřejmě i trochu té bolesti. Závodní okruh, jak už je zde zvykem, bude dlouhý zhruba 30km. O jeho podobu a vůbec o celý závod se bude starat Tomáš Trunschka, který byl u všech ročníků endura na Klínech i v Mostě. 

Závod startuje v 9 hodin, vyhlášení závodu se koná v 16:00. Startovné činí do 30. 6. 700 Kč, 28. 7. 800 Kč, v den závodu se přihlásit nelze. Pro vítěze kategorie e-biků jsou připraveny věcné ceny. Loni se těchto závodů účastnilo 266 závodníků. Bikeři absolvovali 5 měřených úseků. Letos se zde tento závod koná podeváté. Závod se jede převážně volným terénem, ale využívá i toho nejlepšího z areálu Klíny. Formát závodního endura lze popsat jako kombinace měřených a neměřených úseků. Měřené úseky jsou převážně sjezdové s kratšími přejezdy a výjezdy. Na trati se mohou vyskytovat přírodní či umělé překážky, které prověří fyzickou a technickou zdatnost závodníků. Bikeři se nemusí bát skoků jako u downhillu nebo prudkých a náročných výjezdů jako u XC. Hlavním záměrem organizátorů Enduro Serie je zábava a kvalitní ježdění. 

https://enduroserie.cz/

PŘEDPLATNÉ

Číslo 1/2020

Vychází 11. března

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...