Na elektrokole jezdí i novinář a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný

05.05.2020

Na elektrokole jezdí i novinář a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný

Pavel Novotný si pořídil coby starosta své první elektrokolo, které si nemůže vynachválit. Ve svém příspěvku zmínil i to, že si všímá přezíravosti, kterou někteří cyklisté uplatňují na jezdce na elektrokolech.

Kolo získal Pavel Novotný zdarma coby inlfuencer, což také přiznal: "Dodržuji deal (nebudu se po vsi pohybovat vozem, ale jen na tom elektrokole) i v situaci, ve které jsem," narážel na to, že mu v současné době byla přiznána policejní ochrana kvůli nebezpečí z Ruska. A dodává: "Šlapat se musí. Ale jenom trochu. Já bych na to jinak nevlezl na dýl. A neměl bych to na úniky před případným ruským agentem," směje se. Pavel Novotný si také dobře všímá, že někteří cyklisté útočí na jezdce na elektrokole: "Samozřejmě za tím je hlavně závist, že nemusím šlapat a oni jo. K tomu na tom kole vypadám sexy a oni ne," podotýká s úsměvem.

Původně uvažoval o pořízení elektromobilu: "Já mohl mít služební elektroauto. Za třetinu. Jo, to koupíte za 750 tisíc a třetinu vám přispěje magistrát a dotace třetina stát. Proč jsem to nekoupil, když to nejde nekoupit, to je sen a máte služebák. Kdo na to přijde? No jistě, přijel mi sem v tom na návštěvu kamarád, starosta Běchovic Ondřej Martan a já zřel, že to auto je pěkné. Krásné," konstatoval s tím, že se svojí image, kterou si v Řeporyjích vytvořil, by elektromobil nebyl to pravé. Svou flotilu chce ještě rozšířit: "Pořídím na podzim dvě elektrokola. Je to vážně pecka." 

PŘEDPLATNÉ