Na CESu představili Franouzi Coleen - plně volitelné elektrokolo

08.01.2020

Na CESu představili Franouzi Coleen - plně volitelné elektrokolo

Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas dává také prostor elektromobilitě a elektrokolům. Představili zde například elektrokolo Coleen, jehož součásti jsou široce volitelné.

Elektrokolo Coleen nabízí u svého vybavení výběr z několika možností. Tak například vidlici můžete mít buď ze slitiny hliníku, nebo z karbonu. Dále je na výběr rychlost 25, nebo 45 kilometrů za hodinu. Dále si lze vybrat sedadlo, řidítka, převodovku, nebo brzdy. Dokoupit si lze celou řadu doplňků, nebo bezpečnostní helmu, zámek a náhradní baterii. Důležitou součástí je motor Coleen, který je silnější a tišší, než byl jeho předchůdce. Síla motoru se přenáší rovnou do zadního kola, nikoliv přes prostředníky. Baterie elektrokola se na nabije za dvě a půl hodiny. 

Motor elektrokola je prakticky neviditelný, stejně jako baterie. Design kola je čistý, nic jej nenarušuje. Zakladatelé firmy Audrey Lefort a Thibault Halm uvádějí, že se inspirují koly, které se na pařížské Avenue de Montaigne vyráběla už v roce 1861. Kolo se dodává v pěti různých barevných odstínech, dále může zaujmout sedmirychlostní převodovka a také váha kola. Ta totiž činí pouhých 19 kilogramů. Dojezd činí 100 kilometrů. Elektrokolo Coleen si pořídíte za 126 000 korun. 

PŘEDPLATNÉ