Mondraker opět zvyšuje laťku, nový Level otevírá zcela nové možnosti

29. 10. 2018

Mondraker opět zvyšuje laťku, nový Level otevírá zcela nové možnosti

Španělský Mondraker, jeden z nejznámějších výrobců jízdních kol na Pyrenejském poloostrově, rozšiřuje nabídku elektrokol o další zajímavý model. Nový Mondraker Level přitom není jen dalším elektrickým endurem v pořadí. Se stošedesáti milimetry zdvihu, silným středovým motorem a velkými devětadvacetipalcovými koly posunuje laťku na zcela novou úroveň.


Jak jsme již naznačili úvodem, nový Mondraker Level není jen tak ledajakým endurem. S devětadvacetipalcovými ráfky a sto sedmdesáti, respektive sto šedesáti milimetry zdvihu nad předním a zadním kolem míří do kategorie, kterou sám výrobce označuje jako super enduro. Jako takový se prý nezalekne ani toho nejostřejšího terénu a své konkurenty, tedy pokud se nějací takoví vůbec objeví, nechá klidně několik kilometrů za svými zády.

Nový Level zábavy

Mondraker Level vychází z dříve představeného a nám již dobře známého modelu Crafty. Základem je i v tomto případě hliníkový rám Stealth Alloy s plně integrovaným pohonem, patentovanou geometrií Fast Forward a systémem zadního odpružení Zero Suspension. Zadní stavba je uložena na odolných hliníkových oversize osách s ložisky velkého průměru, je kompatibilní s metrickými pružinovými tlumiči a její celkový zdvih činí sto šedesát milimetrů.

Přední vidlice pracuje se zdvihem o dalších deset milimetrů vyšším s offsetem zkráceným až na čtyřiačtyřicet milimetrů. Jízdu terénem zpříjemňují devětadvacetipalcová zapletená kola obutá do plášťů o šíři úctyhodných dva a půl palce. Rám je opatřen tapared hlavovou partií, Post Mount úchytem zadní kotoučové brzdy, pevnou přední a zadní osou standardu Boost a samozřejmě také vnitřním vedením kabeláže Hidden Housing Guide.

Ve středu rámu našel své místo elektromotor Bosch Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů, maximálním točivým momentem sedmdesát pět newtonmetrů a maximální rychlostí dopomoci pětadvacet kilometrů za hodinu. Elektromotor doplňuje integrovaná baterie Bosch Power Tube s kapacitou rovných pět set watthodin. Informace o jízdě podá kompaktní displej Bosch Purion s integrovaným tlačítkovým ovládáním.

Další informace

Novinka je dostupná ve dvou různých provedeních, vždy se shodným rámem a pohonnou jednotkou. Zatímco lépe vybavený Level RR pořídíte za necelých dvě stě osm tisíc korun, dostupnější Level R zatíží váš rozpočet částkou o více než padesát tisíc nižší. Více informací najdete na stránkách českého dovozce značky www.mondrakercz.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ