Mini Cooper na dvou kolech? Ano, přivítejte Cooper Bikes

22.03.2018

Mini Cooper na dvou kolech? Ano, přivítejte Cooper Bikes

Kdo by neznal Mini Cooper, slavné autíčko z dílen Cooper Car Company, které v šedesátých letech zářilo na rallye tratích po celém světě. Tento sympatický prcek, který příští rok oslaví kulatou šedesátku, je díky mohutné retro vlně oblíbený dodnes a nyní si jeho jméno mohou připomenout také příznivci elektrokol.

 

V područí slavné Cooper Car Company, jež se mimochodem motorismu aktivně věnuje dodnes, vznikla před časem společnost Cooper Bikes zabývající se výrobou jízdních kol a nově také elektrokol. Řada městských elektrokol Cooper E, na kterou se dnes podíváme podrobněji, byla veřejnosti představena teprve před několika málo týdny.

Cooper E přichází s elegantním ocelovým rámem a pevnou vidlicí vyrobenou ze stejného materiálu. Trubky na stavbu rámu pocházejí od kultovní britské značky Reynolds a klasických britských závodních barev bylo využito také při lakování. Osmadvacetipalcová zapletená kola, jeden jediný převod, staromódní ráfkové brzdy, kožené sedlo a gripy Brooks, doplňky v barvě leštěného hliníku. Zapomněli jsme snad na něco?

Ano, na to nejdůležitější. Uprostřed zadního kola se skví nábojový elektromotor značky Zehus s výkonem dvě stě padesát wattů a maximální rychlostí asistence pětadvacet kilometrů za hodinu. Součástí motoru je také baterie s kapacitou sto šedesát watthodin, přičemž veškeré aspekty pohonu je možné nastavit pomocí smartphonu vybaveného příslušnou aplikací. Zajímavostí, jež dává vzpomenout na výše zmíněný svět motorsportu, je přítomnost pokročilého systému rekuperace brzdné energie, který můžete znát například ze závodů slavné Formule 1. Energie vzniklá brzděním je díky tomuto systému ukládána zpět do baterií k dalšímu případnému využití.

Kromě výše popsaného elektrokola s ráfkovými brzdami bude co nevidět k mání také druhý model řady Cooper E vybavený kotoučovými brzdami a bezúdržbovým řemenovým pohonem Gates Carbon Drive. Oba modely budou dostupné ve čtyřech různých barvách a třech různých velikostech. Další podrobnosti včetně maloobchodních cen budou zveřejněny v průběhu příštích dní na webových stránkách značky.


gallery

PŘEDPLATNÉ