MET vyvinul speed pedelec přilbu nové generace

3. 4. 2018

MET vyvinul speed pedelec přilbu nové generace

Vzrůstající obliba elektrokol kategorie speed pedelec se v posledních měsících odráží také v nabídce nejrůznějších cyklistických doplňků a vybavení. Aby byla jízda na takových strojích ještě bezpečnější, italský MET nyní ve spolupráci dalšími několika značkami vyvinul nový standard cyklistických přileb, které poskytnou více ochrany citlivým partiím hlavy.

Grancorso je první přilbou italské značky MET, která splňuje přísná pravidla certifikace NTA. Tato certifikace vznikla speciálně pro přilby určené pro provoz na elektrokolech kategorie speed pedelec a na jejím vzniku se podílelo hned několik výrobců cyklistických přileb, italský MET nevyjímaje. Jelikož elektrokola třídy speed pedelec dokáží uhánět rychlostí až pětačtyřicet kilometrů za hodinu, přilby nově vzniklého standardu musí být schopny pohltit daleko více energie, aniž by při nárazu došlo k poranění jezdce. V porovnání s běžnými cyklistickými přilbami tak přilby nového typu pohltí až o 43% více pohybové energie, což odpovídá nárazu v cestovní rychlosti až o 21 % vyšší. Podstatné je také zlepšení ochrany nejcitlivějších partií jezdcovy hlavy, tedy temene a obou jeho spánků.

A nejsou to jen nové certifikace a standardy, které z MET Grancorso dělají jednu z nejbezpečnějších "e-přileb" současnosti. Za zmínku stojí také spousta chytrých vylepšení, jako je například magnetické zapínání fidlock nebo reflexní vrstvou opatřená spodní část přilby, jež se stará o vaši skvělou viditelnost ze všech stran i úhlů. Dokoupit si můžete také zadní led blikačku či praktický čelní štít proti větru či hmyzu. Čelný štít je k mání ve třech stupních ztmavení a díky systému magnetického přichycení jej není třeba nikam složitě šroubovat či nepohodlně nacvakávat.

Přilba MET Grancorso bude dostupná ve třech velikostech a čtyřech barevných kombinacích a její cena se bude pohybovat okolo 140 euro. Přilba vybavená zadní blikačkou a čelním štítem pak vyjde o dalších 58 euro dráž. Více informací hledejte již brzy na internetových stránkách českého dovozce www.zookee.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...